TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 maj 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – fontanna z Pokemonem Squirtle

Liczba wyświetleń: 158 000

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Filmik prezentujący cały proces wykonania miniaturowej fontanny, której głównym bohaterem jest Pokemon Squirtle. Całość wykonana oczywiście przy pomocy drukarki 3D. Jakość wykonania nie jest może najwyższych lotów, ale sam efekt finalny prezentuje się całkiem interesująco.

Miejsce 4 – niezniszczalna gitara elektryczna wykonana przy udziale technologii druku 3D

Liczba wyświetleń: 168 000

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Na filmie możemy zobaczyć proces projektowania oraz powstawania wykonanej z metalu gitary elektrycznej, której głównym założeniem miała być jej niezniszczalność. Do przetestowania tej właściwości zaproszony został słynący z niszczenia tego typu instrumentów, słynny gitarzysta Yngwie Malmsteen. Tym razem jednak musiał ograniczyć się on jedynie do niszczenia sprzętów znajdujących się wokół niego… przy pomocy tej właśnie gitary.

Miejsce 3 – jak wzmocnić plastikowe wydruki 3D przy pomocy stali

Liczba wyświetleń: 215 000

Czas na YouTube: 1 tydzień

Zapis testu porównującego wytrzymałość trzech rodzajów obiektów 3D, z których każdy wykonany został w dwóch wersjach. Wersja pierwsza to tradycyjny wydruk 3D przy pomocy zwykłego filamentu, w wersji drugiej ten sam model zostaje wzmocniony poprzez zatopienie w nim stalowej linki o średnicy 1 mm. W efekcie końcowym poznajemy zależność wytrzymałości nie tylko od wzmocnienia modelu, ale również rodzaju jego geometrii.

Miejsce 2 –najsilniejszy Bey z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 245 000

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Dla laika filmik raczej nie należy do zbyt ciekawych, ponieważ przez niemal dwadzieścia minut oglądamy kolejne starcia w grze Beyblade, w których każda bitwa zostaje wygrana przy pomocy Beya wykonanego w technologii druku 3D.

Miejsce 1 – wydruk popularnego model Marble Machine

Liczba wyświetleń: 803 000

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Pierwsze miejsce jest dość rozczarowujące, ponieważ znalazł się na nim filmik z wydruku jednego z najbardziej oklepanych modeli 3D, czyli Marble Machine. Zapewne większość z nas, nawet jeśli sama go nie drukowała, to z pewnością miała okazję zobaczyć go na jakichkolwiek targach branżowych.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments