colorFabb wprowadza do oferty specjalistyczne filamenty od igus’a

Kategoria: Materiały do druku 3D 07 paź 2019

colorFabb, jeden z najpopularniejszych producentów filamentów do niskobudżetowych drukarek 3D, pracujących w technologii FDM, rozszerza swoją bogatą ofertę o materiały pochodzące od niemieckiej firmy igus. Od teraz w oficjalnym sklepie Holendrów znajdziemy trzy nowe, niezwykle odporne, tworzywa z serii iglidur. 

ColorFabb to marka, której nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Holenderski producent filamentów zyskał kilka lat temu ogólnoświatową sławę dzięki wprowadzeniu na rynek unikalnej serii specjalnych materiałów kompozytowych, będących połączeniem PLA i drewna (woodFill, bambooFill, corkFill) oraz metalu (bronzeFill, copperFill, brassFill).

Jednakże to co ugruntowało jego pozycję, to produkcja wysokiej jakości PLA, które charakteryzuje się zarówno świetną tolerancją wymiarową jak również szeroką gamą kolorystyczną. Pomimo tak bogatej oferty, w której nie brakuje również tworzyw o wysokich właściwościach wytrzymałościowych, firma nie ma oporów przed wprowadzeniem do swojego portfolio materiałów, które na pozór mogą być uznawane jako konkurencyjne.

Nowymi tworzywami w ofercie sklepu colorFabb są filamenty wyprodukowane przez firmę igus. Są to bardzo dobrze znane na rynku materiały, które charakteryzują się ponadprzeciętnymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz wysoką odpornością na środki chemiczne. Tworzywami tymi są iglidur I150, I180 oraz I180-BL w kolorach kolejno białym, białym oraz czarnym.

Według informacji prasowych wszystkie te materiały są około 50 razy bardziej odporne na zużycie niż standardowe filamenty używane w druku 3D. Zapewnia to wyjątkowo długą żywotność wykonanych z nich wydruków 3D, umożliwiając stasowanie ich dla potrzeb projektów inżynierskich. Firma igus nieustannie testuje wszystkie swoje tworzywa, wykonując rocznie ponad 135 bilionów ruchów testowych.

Omawiane filamenty sprzedawane są na 750-gramowych szpulach. iglidur I150 wyceniony zoastał na 56,68 EUR, a iglidur I180 oraz I180 -BL na 76,16 EUR.

Źródło: www.all3dp.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments