TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 10 lis 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – timelapse z procesu powstawania największej na świecie drukowanej w 3D łodzi

Liczba wyświetleń: 555 670

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Filmik przedstawia timelapse z procesu druku 3D największej na świecie łodzi, wykonanej w tej technologii. Temat był ostatnio wałkowany praktycznie przez wszystkie media głównego nurtu, zwłaszcza te, które nie mają z tą tematyką nic wspólnego.

Miejsce 4 – druk 3D z metalu

Liczba wyświetleń: 592 595

Czas na YouTube: 1 tydzień

Film przedstawia rozważania na temat zastosowań oraz możliwości druku 3D z metalu oraz jego wpływu na rozwój przemysłu oraz obniżenia kosztów prototypowania i produkcji.

Miejsce 3 – KFDPSD3DCE, czyli kolejny filmik dokumentujący proces składania drukarki 3D Creality Ender

Liczba wyświetleń: 805 950

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Jeśli języki obce są wam… obce, filmik najlepiej oglądać z wyłączonym dźwiękiem. W materiale znajdziemy oczywiście unboxing, timelapse ze składania drukarki 3D oraz wykonanie pierwszego, średnio udanego, wydruku.

Miejsce 2 – reportaż CNBC o największej na świecie “łodzi 3D”

Liczba wyświetleń: 861 409

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny materiał, tym razem stacji CNBC, na temat największej na świecie, drukowanej w 3D łodzi wykonanej przez Uniwersytet Maine.

Miejsce 1 – łódź motorowa z silnikiem odrzutowym

Liczba wyświetleń: 1 057 006

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Na pierwszym miejscu gościmy ponownie film z kanału RCLifeOn. Kolejny świetny materiał Simona, który tym razem zmaga się z projektem zdalnie sterowanej (oczywiście wydrukowanej na drukarce 3D) motorówki z silnikiem odrzutowym.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments