TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – wrzesień ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 paź 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików września 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostaje uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów trwających mniej niż jedna minuta.

Miejsce 5 – G10 jako idealna płaszczyzna do druku 3D

Liczba wyświetleń: 270 470

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor kanału Maker’s Muse sprawdza, czy materiał G10, zwany również garolitem może być idealną płaszczyzną do druku 3D w technologii FDM. W swoim materiale sprawdza jego użyteczność w kontakcie z najpopularniejszymi filamentami, pośród których znajdziemy również polskie akcenty.

Miejsce 4 – recenzja Phrozen Sonic Mega 8K

Liczba wyświetleń: 701 229

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny materiał od Maker’s Muse. Tym razem jest to recenzja wielkogabarytowej drukarki 3D Phrozen Sonic Mega 8K. Dowiemy się z niej nie tylko o zaletach, ale przede wszystkim również o wadach tego urządzenia.

Miejsce 3 – naprawa butów z pomocą drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 941 628

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki filmik prezentujący jak, przy pomocy drukarki 3D, wykonać nowe fleki do obcasów i tym samym przywrócić znoszonemu obuwiu nowe życie. Jako narzędzie pomocnicze wykorzystano w tym projekcie również długopis 3D.

Miejsce 2 – druk 3D obudowy komputera stacjonarnego

Liczba wyświetleń: 1 438 123

Czas na YouTube: 1 dzień

Pomimo drugiego miejsca, film ten jest zdecydowanym rekordzistą miesiąca, ponieważ swój rezultat niemal 1,5 mln wyświetleń udało mu się uzyskać w zaledwie 1 dzień. Materiał prezentuje składanie komputera klasy PC z wykorzystaniem designerskiej, wydrukowanej w 3D obudowy.

Miejsce 1 – figurka Green Impostor z gry Among Us

Liczba wyświetleń: 2 956 162

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie jest postać Green Impostor jako mod z gry Among Us do gry Friday Night Funkin’.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments