TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – luty ‘24

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 mar 2024

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lutego 2024 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów typu Shorts.

Miejsce 5 – deskorolka z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 76 934

Czas na YouTube: 4 dni

Założeniem projektu, z którego relację możemy obejrzeć, jest zbudowanie działającej deskorolki, wykorzystując wyłącznie części drukowane w 3D. Czy tego typu zadanie ma sens oraz czy przede wszystkim jest bezpieczne?

Miejsce 4 – jak zwiększyć wytrzymałość wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 526 907

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Nawet dziecko wie, że budując wieżę z klocków, klocki muszą na siebie zachodzić niczym cegły w murze. Czy wykorzystując ten tok rozumowania można zwiększyć wytrzymałość drukowanych w 3D elementów, które najsłabsze są w miejscach łączenia się warstw? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autor kanału „CNC Kitchen”.

Miejsce 3 – najmniejszy gamingowy komputer na świecie

Liczba wyświetleń: 532 354

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Komputery gamingowe kojarzą nam się zazwyczaj z dużymi obudowami, które muszą pomieścić w sobie mocarne karty graficzne oraz wydajne układy chłodzenia. Autor powyższego nagrania postawił sobie zadanie zbudowania możliwie jak najmniejszego tego typu komputera, korzystając z wydrukowanej w 3D obudowy.

Miejsce 2 – unboxing bezpowietrznej piłki od Wilsona

Liczba wyświetleń: 2 196 538

Czas na YouTube: 1 tydzień

Dokładnie rok temu pisaliśmy o drukowanej w 3D, bezpowietrznej piłce do koszykówki marki Wilson. W powyższym materiale mamy okazję zobaczyć, jak prezentuje się ona w rzeczywistości.

Miejsce 1 – figurka CatNap Monster

Liczba wyświetleń: 4 022 517

Czas na YouTube: 3,5 tygodnia

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie postać z gry Poppy Playtime 3.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments