TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – sierpień ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 06 wrz 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików sierpnia 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – 9 częstych błędów jakie popełniamy używając drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 110 968

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał prezentuje zestawienie dziewięciu najczęstszych błędów jakie popełniamy podczas pracy z drukarką 3D. Znajdziemy pośród nich między innymi źle wypoziomowaną platformę roboczą, zbyt szybki druk 3D, używanie ustawień dla nieodpowiedniego materiału, etc.

Miejsce 4 – nowe chłodzenie komputera klasy PC

Liczba wyświetleń: 832 134

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Autor materiału projektuje i drukuje na drukarce 3D nowy układ chłodzenia swojego komputera, a następnie przeprowadza testy wydajności, sprawdzając osiągane temperatury podczas zwiększonego obciążenia swojej jednostki.

Miejsce 3 – silnik napędzany powietrzem

Liczba wyświetleń: 943 409

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Kolejna część materiału, w którym autor nagrania zajmuje się projektem samolotu napędzanego przy pomocy silnika na sprężone powietrze. W tym konkretnym filmie pracuje nad poprawą sprawności jednostki napędowej, wykorzystując w tym celu drukarki 3D, pracujące w technologii FDM oraz SLA.

Miejsce 2 – proteza nogi dla psa

Liczba wyświetleń: 1 373 049

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał, na którym możemy zobaczyć, jak wygląda cały proces tworzenia protezy nogi dla pasa. Po zeskanowaniu zwierzęcia, następuje proces projektowania protezy wraz z niezbędnym osprzętem, a następnie druk 3D całości.

Miejsce 1 – silnik plazmowy

Liczba wyświetleń: 3 395 218

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Nagranie przygotowane przez autora popularnego kanału Integza, który zajmuje się budową ciekawych urządzeń, w tym różnego rodzaju silników spalinowych. Tym razem mierzy się z projektem oraz budową silnika plazmowego.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments