EnvisionTEC dodaje żywicę Keystone KeySplint Soft do swojej oferty materiałowej

Kategoria: Materiały do druku 3D Stomatologia 21 sie 2020

EnvisionTEC oraz Keystone, za sprawą programu Open Material Access, wprowadzają do drukarki 3D Envision One cDLM Dental możliwość stosowania żywicy KeySplint Soft. Pozwoli to wszystkim posiadaczom tego urządzenia na wytwarzanie wytrzymałych, dokładnych, elastycznych i odpornych na pękanie szyn dentystycznych.

Drukarki 3D z serii Envision One cDLM w wariancie Dental oraz Mechanical na rynku dostępne są od niespełna dwóch lat. Są to urządzenia klasy przemysłowej, które koncentrują się na szybkim, dokładnym oraz wykonywanym na szeroką skalę druku 3D. Możliwe jest to dzięki opatentowanemu w 2016 roku procesowi cDLM. Polega on na zastosowaniu przepuszczalnego dla tlenu filmu, stanowiącego dno kuwety z żywicą. Dzięki kontrolowaniu ciśnienia tlenu każda z warstw odseparowywana jest od tej powierzchni o wiele szybciej, ze względu na fakt, że jest z nią o wiele słabiej, niż w innych tego typu systemach, związana.

Envision ONE cDLM Dental posiada obszar roboczy na poziomie 180 x 101 x 85 mm i charakteryzuje się natywną rozdzielczością XY wynoszącą 93 mikrometry. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii Contour Gray Scaling może jednak wynosić ona nawet 60 mikrometrów. Możliwość uzyskiwanej wysokości warstwy zamyka się w przedziale od 25 mikrometrów do 150 mikrometrów. Długość fali światła to w tym wypadku 385 nm.

Żywica KeySplint Soft nie jest żywicą na wyłączność i dostępna jest również dla konkurencyjnych systemów, takich jak na przykład Carbon, czy Liquid Crystal Dental. Jest to pierwszy tego typu materiał, zatwierdzony przez FDA, do stosowania w produkcji szyn zgryzowych oraz szyn zakładanych na noc. Jego niewątpliwą zaletą jest połączenie wytrzymałości, niezbędnej do ochrony zębów, z dodatkową elastycznością, dla poprawy komfortu użytkowania przez pacjenta.

Szyny wykonane z żywicy KeySplint Soft wyróżniają się również doskonałą przejrzystością i estetycznym wyglądem. Są odporne na ścieranie i plamy, można je polerować, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle łatwe. Dodatkową zaletą jest trzyletnia gwarancja trwałości oraz długotrwała stabilność koloru, deklarowana przez producenta tego materiału.

Żywice stomatologiczne Keystone KeySplint Soft produkowane są w USA, a ich magazyny znajdują się zarówno w amerykańskich, jak i europejskich centrach realizacji EnvisionTEC.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments