EASY ABS – nowość w ofercie Fiberlogy

Kategoria: Fiberlogy Informacje branżowe 19 lis 2020

Gama produktów marki Fiberlogy właśnie została powiększona. Do rodziny EASY, z doskonale znanymi EASY PLA i EASY PET-G, dołącza EASY ABS. Zgodnie z ideą, która wyróżnia filamenty sygnowane tym oznaczeniem, nowy produkt jest łatwiejszy w druku od tradycyjnego ABS-u.

EASY ABS charakteryzuje się wysoką udarnością oraz dobrą wytrzymałością na wysokie temperatury i działanie chemikaliów. Dzięki temu nadaje się do drukowania trwałych modeli narażonych na uderzenia oraz eksploatację w trudnych warunkach, którym nie sprostałoby PLA. Dzięki niższej gęstości (1,07 g/cm3) modele zachowują masę o 20% niższą niż porównywalne, wykonane z PET-G.

Wiele osób z entuzjazmem przyjmie fakt, że najnowszy filament Fiberlogy może być skutecznie drukowany bez użycia grzanej komory. Otwarte drukarki 3D, jak Prusa MK3S, czy maszyny spod znaku Creality, poradzą sobie z drukiem z EASY ABS. Mniejszy skurcz oraz możliwość druku w temperaturach 235-255°C, czynią ten materiał dostępnym dla każdej desktopowej drukarki 3D. Przystępując do druku, należy jednak mieć na uwadze, że jest to nadal ABS, którego opary są szkodliwe. Trzeba zatem unikać przebywania w otoczeniu topionego tworzywa i zapewnić właściwą wentylację, nie wystawiając jednocześnie wydruku na podmuchy.

W momencie prezentacji EASY ABS jest on oferowany w czterech transparentnych kolorach: Pure, Burgundy, Orange oraz Light Green. Jednak już wkrótce gama barw ma zostać wzbogacona również o warianty nietransparentne, co z pewnością rozszerzy gamę możliwych zastosowań EASY ABS.

Korzyścią w pracy z EASY ABS jest łatwość jego obróbki, poprzez poddawanie gotowego wydruku działaniu oparów acetonu. W wyniku tego procesu model zyskuje gładką, błyszczącą powierzchnię, co podnosi jego walory estetyczne oraz nadaje mu „szklanego” wyglądu.  Dzięki temu EASY ABS może być z powodzeniem stosowany do wytwarzania elementów zdobniczych czy też imitujących szkło.

Zalecane parametry druku 3D

Fiberlogy EASY ABS dostępny będzie w sprzedaży od połowy listopada, poprzez sieć dystrybutorów marki, których pełna lista znajduje się tutaj.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments