TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – grudzień ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 10 sty 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików grudnia 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – prasa do gięcia blachy

Liczba wyświetleń: 275 810

Czas na YouTube: 1 tydzień

Filmik prezentujący jak przy pomocy drukarki 3D można przekształcić zwykłe imadło warsztatowe w prasę do gięcia blachy. Przy pomocy różnych końcówek możemy uzyskać zarówno różne kąty gięcia, jak również różne kształty. Prasa tego typu jest w stanie giąć aluminium o grubości 3 mm oraz stal o grubości 1,4 mm.

Miejsce 4 – budowa ogromnej drukarki 3D typu FDM

Liczba wyświetleń: 392 545

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autor gigantycznych rozmiarów pojazdu gąsienicowego, który znalazł się w naszym zestawieniu w zeszłym miesiącu tym razem mierzy się z budową ogromnej drukarki 3D typu FDM. Zwieńczeniem jego pracy jest wydrukowanie klucza płaskiego w rozmiarze 66.

Miejsce 3 – tworzenie modeli 3D z tektury

Liczba wyświetleń: 499 030

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Ciekawy poradnik prezentujący jak przy pomocy drukarki 3D, blendera oraz imadła wykonać dowolny model 3D z pulpy przygotowanej z kartonu. Cały proces opiera się na wykonaniu odpowiedniej formy oraz przygotowaniu właściwej proporcji mieszaniny wody oraz kartonu.

Miejsce 2 – drukowany w 3D silnik pulsacyjny Tesli

Liczba wyświetleń: 512 395

Czas na YouTube: 1 tydzień

Zabawny materiał prezentujący zmagania jego autora z budową silnika pulsacyjnego Tesli. Cały projekt powstawał przy pomocy kilku rodzajów drukarek 3D. Zadanie wymagało przeprowadzenia ogromnej ilości testów i wydrukowania wielu rodzajów obudowy silnika, a efekt końcowy jest… jaki jest.

Miejsce 1 – pierwsze na świecie osiedle z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 954 126

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał na temat budowy pierwszego na świecie osiedla, które jest drukowane w 3D w jednej z miejscowości w Meksyku. Więcej na ten temat można przeczytać w jednym z naszych artykułów.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments