Maski NANOHACK 2.0 i bezpieczne uchwyty na klamki produkcji CD3D wśród rekomendacji Polskiego MSZ

Kategoria: CD3D Informacje branżowe 12 maj 2020

Maski NANOHACK 2.0 oraz bezpieczne uchwyty na klamki do drzwi, które są produkowane przy użyciu technologii przyrostowych przez CD3D, zostały oficjalnie wpisane na listę rekomendowanych produktów na portalu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, publikowaną na specjalnej podstronie – „Anti-COVID Offer by Polish Business”. Są na niej zamieszczane informacje o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą się okazać pomocne w zmaganiach z pandemią COVID-19 i jej skutkami.

W marcu 2020 roku Copper3D – chilijski producent antybakteryjnych materiałów do druku 3D, opracował maskę ochronną inspirowaną popularnym modelem N95, możliwą do wydrukowania na drukarkach 3D. Maski o nazwie NANOHACK cieszą się od tamtej pory olbrzymią popularnością na całym świecie – z jednej strony dzięki charakterystycznemu designowi, a z drugiej dzięki właściwościom ochronnym jakie zapewniają nanocząsteczki miedzi zawarte w materiale, z którego są drukowane. Na początku kwietnia 2020 r. maski Copper3D NANOHACK 2.0 zostały dodane do bazy danych medycznych modeli do druku 3D przez NIH – Narodowy Instytut Zdrowia w USA (US National Institute of Health).

W kwietniu 2020 CD3D Sp. z o.o. – czołowa firma z branży druku 3D w Polsce, podpisała umowę na mocy której jest autoryzowanym producentem masek NANOHACK autorstwa Copper3D. Maski są wykonywane z oryginalnych, antybakteryjnych filamentów PLACTIVE®️ i MDflex®️, z których korzysta wiele renomowanych instytucji naukowo-badawczych na świecie na czele z NASA.

Maska nie może być drukowana i sprzedawana bez wiedzy i zgody Copper3D – jest to równoznaczne ze złamaniem postanowień licencji open-source na jakiej jest ona udostępniona. CD3D od samego początku istnienia projektu NANOHACK jest jego oficjalnym partnerem i posiada pełną autoryzację Copper3D na produkcję masek i ich ewentualną komercjalizację. Maski NANOHACK są produkowane i dostarczane wybranym instytucjom i jednostkom użyteczności publicznej za darmo, mogą być również sprzedawane firmom i osobom fizycznym. Koszt wydruku 3D kompletu elementów do samodzielnego złożenia maski NANOHACK 2. 0. wynosi 89,00 PLN brutto (72,36 PLN netto). Do maski warto dołączyć filtry w postaci miedzianej siateczki (najlepiej dwie warstwy) oraz dopasowanego arkusza flizeliny.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Noszenie maski higienicznej czy jednorazowych rękawiczek ochronnych to tylko jeden ze sposobów, aby zapobiec zarażeniu nas samych wirusem, ale i zahamować jego rozprzestrzenianie. Specjaliści z dziedziny epidemiologii przestrzegają, że najlepszym sposobem na zapobieganie kontaktu z koronawirusem jest unikanie dużych skupisk ludzkich oraz ograniczenie kontaktu dotykowego z takimi elementami jak poręcze, uchwyty czy klamki. Powierzchnie dotykane każdego dnia przez setki ludzi maja wysoki potencjał transferowania wirusa, który może przetrwać na nich nawet kilkadziesiąt godzin.

Rozwiązanie takiej sytuacji mogą stanowić elementy, które pozwalają na korzystanie z przedmiotów, będących nieodłącznym elementem prozaicznych czynności dnia codziennego, bez konieczności używania dłoni. Jednym z nich jest bezpieczny uchwyt przytwierdzany do klamki, który pozwala na otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem. Możliwość obsługi klamki bez konieczności używania dłoni obniża prawdopodobieństwo przenoszenia się wirusa zarówno z dłoni na powierzchnie, jak i odwrotnie.

CD3D produkuje tego typu uchwyty według autorskiego projektu, w którym uchwyt wyposażony został w ruchomy zawias, przez co model może zostać stworzony w jednej części. Atutem technologii druku 3D jest możliwość personalizacji i dostawania modelu do wymagań użytkownika. Mimo że prezentowane modele przedstawiają uchwyty na owalną klamkę projekty uchwytów są zawsze dopasowywane do klamek Klienta. Dodatkowo, zgodnie z wymaganiami, na wydruku 3D może zostać umieszczone logo firmy czy inne, wymagane oznaczenie. Obecnie, oferujemy możliwość druku 3D dwóch wariantów klamek, w tej samej cenie – wąskich (30 mm) i szerokich (50 mm).

Koszt jednego uchwytu wynosi 35,00 PLN netto w przypadku wyprodukowania go z materiału ASA oraz 49,00 PLN netto w przypakdu wyprodukowania go z materiału ABS Medical.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments