TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – maj ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 08 cze 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików maja 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – Creality CR-6 SE unboxing oraz pierwsze wrażenia

Liczba wyświetleń: 170 134

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Unboxing, składanie oraz pierwsze wrażenia wywołane najnowszą drukarką 3D Creality CR-6 SE. Materiał opublikowany na popularnym kanale 3D Printing Nerd.

Miejsce 4 – druk 3D oraz malowanie figurki Fire Ranger z PUBG Mobile

Liczba wyświetleń: 218 349

Czas na YouTube: 2 tygodnie

PUBG to obecnie jedna z najpopularniejszych darmowych gier online, dostępnych praktycznie na każdej platformie, w tym również na urządzeniach mobilnych. Twórca kanału Chaos Core Tech postanowił wykonać figurkę postaci Fire Ranger, pochodzącej z tej właśnie gry. Na materiale możemy obserwować cały proces od modelowania w ZBrush, przez druk 3D z żywicy fotopolimerowej, postprocessing oraz finalne malowanie. Efekt końcowy robi bardzo dobre wrażenie.

Miejsce 3 – relacja z budowy ogromnej drukarki 3D typu FDM

Liczba wyświetleń: 297 095

Czas na YouTube: 1 tydzień

Ivan Miranda to fan ogromnych drukarek 3D i jeszcze większych wydruków, które na nich wykonuje. Tym razem mamy okazję obserwować jego pracę nad budową kolejnej iteracji drukarki 3D o ogromnym obszarze roboczym.

Miejsce 2 – najlepszy upgrade drukarki 3D za jedyne 2$

Liczba wyświetleń: 351 871

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Rozważania na temat możliwości wyciszenia drukarki 3D w zależności od podłoża, na którym ją posadowimy. Efekt przeprowadzonych przez autora testów jest naprawdę interesujący.

Miejsce 1 – jaki to wydruk 3D?

Liczba wyświetleń: 987 517

Czas na YouTube: 1 tydzień

Twórcy popularnego kanału Good Mythical Morning urządzają turniej, w którym dwójka prowadzących, na podstawie oglądanych timelapse’ów, odgaduje jaki przedmiot jest właśnie drukowany w 3D.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments