TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 lis 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – łódka napędzana dzięki efektowi Magnusa

Liczba wyświetleń: 260 325

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał prezentuje zmagania jego autora z budową drukowanej w 3D łódki, napędzanej dzięki wykorzystaniu efektu Magnusa. Inspiracją do tego projektu były wcześniejsze udane próby z zaszczepieniem tego typu napędu w modelu samolotu. Czy i tym razem przedsięwzięcie zakończy się sukcesem?

Miejsce 4 – pompa wodna z elastycznym wirnikiem

Liczba wyświetleń: 278 814

Czas na YouTube: 1 tydzień

Kolejny ciekawy projekt z cyklu „zrób to sam”. Tym razem możemy obejrzeć zmagania z projektowaniem oraz wykonaniem drukowanej w 3D pompy, w której autor nagrania postanowił przetestować skuteczność, wykonanego z elastycznego filamentu, wirnika.

Miejsce 3 – budowa rakiety CO2

Liczba wyświetleń: 337 242

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kanał Integza to miejsce, gdzie znajdziemy całą masę ciekawych, drukowanych w 3D projektów, bazujących na naukowym podłożu. Z powyższego materiału dowiemy się, czy możemy zbudować rakietę z napędem zasilanym przy pomocy naboi CO2 oraz jaki rodzaj dyszy będzie w stanie wynieść ją najwyżej w powietrze.

Miejsce 2 – figurka Accelerant Hank

Liczba wyświetleń: 993 529

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem na tapecie jest postać Accelerant Hank jako mod do gry Friday Night Funkin.

Miejsce 1 – figurka Suicide Mouse

Liczba wyświetleń: 1 242 235

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Miejsce pierwsze to powtórka z miejsca drugiego, z tym że tym razem możemy obejrzeć proces powstawania figurki Suicide Mouse z moda Sunday Night Suicide.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments