Historia C64 Piksel po Pikselu – start kampanii na wspieram.to z nagrodami od 3D w praktyce

Kategoria: Informacje branżowe 18 sty 2022

18 stycznia 2022 roku w samo południe, na stronie wspieram.to/C64 wystartowała akcja wsparcia wydania książki „Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu”, zorganizowana przez wydawcę magazynów PIXEL, PSX Extreme oraz serwisu www.pixelpost.pl. Pomysłodawcą oraz twórcą jednej z nagród dla wspierających jest portal “3D w praktyce”.

Na portalu crowdfundingowym wspieram.to pojawiła się właśnie nie lada gratka dla wszystkich fanów retro, w tym komputerów minionej epoki. Zwłaszcza, że powiązana jest ona z nie byle jakim sprzętem, a Commodore 64, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się komputer wszech czasów.

Akcja dotyczy wydania książki „Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu”. Będzie to polskie, uzupełnione wydanie „The Story of Commodore 64 in Pixels” autorstwa Chrisa Wilkinsa, która ukazała się pierwotnie na rynku brytyjskim. Jest to zarazem druga książka z serii, po wydanej właśnie „Historii Amigi Piksel po Pikselu”, która w minionym roku ustanowiła rekord polskiego crowdfundingu w kategorii książek.

Organizatorem akcji jest wydawca magazynów PIXEL i PSX Extreme oraz serwisu www.pixelpost.pl, organizator corocznego Festiwalu Gier Pixel Heaven oraz targów Gamedev & Creative Careers Expo. Na swoim koncie posiada już wydaną „Wielką Księgę Gier” autorstwa Piotra Mańkowskiego, „Komiks Dla Pixela” Michała Śledzia Śledzińskiego, okolicznościowe numery czasopism Top Secret, Bajtek, Reset, Świat Gier Komputerowych, Commodore & Amiga, a także kilku komiksów w ramach Kolekcji Pixela.

Dla redakcji “3D w praktyce” akcja ta ma szczególne znaczenie, ponieważ jedna z ważniejszych nagród, której zakup wesprze autorów zbiórki, została wykonana przez nasz dział druku 3D. Tematem realizacji było wykonanie ręcznie malowanych figurek Rockforda z popularnej gry Boulder Dash, w stylizowanych na kasetę magnetofonową, drewnianych pudełkach. Figurki wykonano w technologii Daylight, a każde z czarnych pudełek posiada indywidualnie wygrawerowany numer seryjny.

 

Zachęcamy do wsparcia akcji, każdy kto dokona tego do końca dzisiejszego dnia na kwotę minimum 80 PLN, otrzyma dodatkowo komiks „Niebezpieczny Ryszard i klątwa Amazonii”.

Źródło grafik: materiały partnera

O autorze
Redakcja 3DWP

3D w praktyce to czołowy polski serwis poświęcony technologiom przyrostowym. Prezentujemy informacje ze świata, testy, recenzje i tutoriale dla początkujących i zaawansowanych użytkowników drukarek 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments