Fiberlogy wprowadza do oferty filament FiberSmooth

Kategoria: Fiberlogy Informacje branżowe 03 paź 2022

Czołowy polski producent filamentów do druku 3D, firma Fiberlogy, rozszerzyła gamę swoich materiałów. FiberSmooth to propozycja, która umożliwia uzyskanie wydruków o niemal doskonale gładkim wykończeniu.

FiberSmooth to handlowa nazwa dla poliwinylobutyralu, który miłośnikom druku 3D może być lepiej znany jako PVB. Polimer ten jest ceniony za łatwość obróbki, która polega na poddaniu go działaniu alkoholu izopropylowego (IPA). W efekcie „kąpieli” alkoholowej lub pod wpływem oparów IPA zewnętrzne obrysy ulegają rozpuszczeniu, tworząc jednolitą strukturę i zacierając granice pomiędzy warstwami. Powoduje to powstanie gładkiej, błyszczącej powierzchni, która po całkowitym wyschnięciu zyskuje na wytrzymałości.

Filamenty z rodziny PVB, w tym również FiberSmooth, zaliczyć można bardziej do grupy produktów o walorach estetycznych i hobbystycznych niż technicznych. Swoimi właściwościami przypominają PLA i są równie łatwe w druku, dlatego też materiał ten powinien przypaść do gustu wszystkim drukarzom 3D. Doskonale sprawdzi się on w produkcji elementów dekoracyjnych, figurek, ozdób (w tym świątecznych), gotowych produktów itp.

Parametry druku FiberSmooth:

  • Temperatura druku: 215-225°C
  • Temperatura stołu: 75°C
  • Zamknięta komora: nie jest wymagana
  • Nawiew: 75-100%
  • Prędkość druku: < 100 mm/s
  • Podłoże: brak konieczności stosowania środków adhezyjnych

FiberSmooth w chwili swojej premiery dostępny jest w 5 kolorach, którymi są: czarny, grafitowy, szary, czerwony i niebieski. Fiberlogy systematycznie dodawać będzie w niedługim czasie kolejne kolory, w tym równie wersję bezbarwną, która umożliwi uzyskanie niemal perfekcyjnie przezroczystej powłoki.

Filament FiberSmooth dostępny jest w sprzedaży poprzez sieć resellerów marki, których lista dostępna jest na stronie producenta.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Fiberlogy

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Fiberlogy

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments