TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 10 lip 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – druk 3D z prędkością 800 mm/s

Liczba wyświetleń: 153 516

Czas na YouTube: 1 tydzień

Autor materiału bada granice możliwości swojej drukarki 3D, pracującej w układzie CoreXY. Czy uda mu się pokonać barierę prędkości druku 3D, wynoszącą 800 mm/s?

Miejsce 4 – zależność wytrzymałości drukowanych w 3D śrub od kierunku układu warstw

Liczba wyświetleń: 219 808

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik prezentuje szereg testów, mających na celu sprawdzenie wytrzymałości drukowanych w 3D śrub, w zależności od układu w jakim będziemy je drukować. W testach posłużono się próbkami drukowanymi w układzie pionowym, poziomym oraz pod kątem 45o do płaszczyzny platformy roboczej.

Miejsce 3 – kilka timelapse’ów z drukarki 3D Creality Ender 3

Liczba wyświetleń: 234 216

Czas na YouTube: 1 tydzień

Zestawienie timelapse’ów z kilku ciekawych wydruków 3D, wykonanych na Creality Ender 3.

Miejsce 2 – drukowany w 3D silnik Stirlinga

Liczba wyświetleń: 246 565

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kilka ciekawych rozważań i informacji na temat silnika Stirlinga oraz wykonanie jego drukowanej w 3D wersji. Autor materiału pokusił się również stworzyć specjalny pojazd, który jest napędzany w ten właśnie sposób.

Miejsce 1 – drukowana w 3D cykloidalna skrzynia biegów

Liczba wyświetleń: 254 238

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Zmagania autora filmu z budową pojazdu napędzanego dzięki panelom solarnym. Jednym z największych problemów była budowa układu napędowego. Ostatecznie wykonano go przy pomocy technologii druku 3D, wykonując w ten sposób koła oraz cykloidalną skrzynię biegów, jako przekładnię do zmniejszenia obrotów kół.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments