MakerGear prezentuje swoją pierwszą przemysłową drukarkę 3D Ultra One

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 21 cze 2019

Amerykański producent drukarek 3D, firma MakerGear wprowadziła do sprzedaży swoją pierwszą drukarkę 3D klasy przemysłowej. Ultra One charakteryzuje się solidną zamkniętą budową oraz możliwością druku 3D z najbardziej wymagających tworzyw.

Swoją przygodę z drukiem 3D firma MakerGear rozpoczęła od dostarczania komponentów do produkcji drukarek 3D, które wykorzystywane były przez innych producentów tego typu urządzeń. Kolejnym krokiem było stopniowe wprowadzanie do oferty własnych urządzeń klasy desktop, które wyróżniały się między innymi zastosowaniem dwóch niezależnych głowic drukujących, mogących pracować w trybie „duplikacji”.

Ultra One znacząco odbiega od dotychczasowych konstrukcji MakerGear, ale też jej przeznaczenie jest zgoła odmienne. Metalowa obudowa prezentuje się bardzo solidnie, nadając drukarce 3D masywnego wyglądu. Wszystko to przekłada się na wagę Ultra One, która wynosi około 75 kg.

Wewnątrz zamkniętej komory znajdziemy system dwóch niezależnych ekstruderów bezpośrednich z głowicami przystosowanymi do filamentów o średnicy 1,75 mm, które są w stanie drukować z następujących materiałów: ABS, ASA, HIPS, Nylon, PET-G, PET-T, PLA, PC, PP, BVOH, TPE, TPU oraz kompozytów metalowych, drewnianych i z włóknem węglowym.

Obszar roboczy Ultra One wynosi 406 x 356 x 330 mm. W systemie dwugłowicowym, kiedy drukarka 3D pracuje w trybie kopiowania, pierwszą wartość trzeba podzielić przez połowę. Szpule z materiałem umieszczone zostały wewnątrz komory, dzięki czemu są stale podgrzewane, co zapewnia większą niezawodność oraz poprawia jakość druku 3D.

Platforma robocza wykonana została ze szkła borokrzemianowego, które możemy podgrzewać do 140oC. Temperatura 110oC osiągana jest w mniej niż cztery minuty, co pozwala na stosunkowo szybkie rozpoczęcie pracy od momentu startu drukarki 3D. Warunki panujące w zamkniętej komorze pozwalają na jej podgrzanie do temperatury około 50oC.

System MakerGear Ultra One dostępny jest w cenie 12 500 $.

Źródło: www.fabbaloo.comwww.makergear.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments