TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 gru 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – plastikowe części do roweru

Liczba wyświetleń: 541 753

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Autor nagrania, projektuje poszczególne części do swojego roweru, a następnie stopniowo testuje możliwość ich użytkowania. W teście wykorzystuje elementy o różnym stopniu narażenia na uszkodzenia mechaniczne.

Miejsce 4 – nowa generacja slicerów

Liczba wyświetleń: 796 897

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Twórca kanału CNC Kitchen prezentuje sposób na druk 3D w technologii FDM, bez konieczności stosowania suportów, na dowolnej drukarce 3D. Metoda nie wymaga żadnych przeróbek posiadanych urządzeń, a jedynie modyfikacji pliku G-code.

Miejsce 3 – manualna skrzynia biegów

Liczba wyświetleń: 851 961

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Przy pomocy prostego, ale rozbudowanego modelu 3D, autor materiału prezentuje zasadę działania manualnej skrzyni biegów.

Miejsce 2 – okulary z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 972 859

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Wizyta u koreańskiego producenta okularów, który do ich masowej produkcji wykorzystuje technologię druku 3D od HP.

Miejsce 1 – figurka Boxy Boo

Liczba wyświetleń: 1 132 970

Czas na YouTube: 2 dni

Filmik z popularnego kanału „YH Figure maker”, który zajmuje się prezentowaniem procesu przygotowywania figurek różnych postaci od momentu ich modelowania, poprzez druk 3D, aż do finalnego malowania. Tym razem obiektem zainteresowania jest figurka Boxy Boo.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments