GREENFILL3D i COLORISED tworzą ECO LAMPY wykonane z otrębów pszennych, kompostowalnej skrobi termoplastycznej oraz PLA

Kategoria: Informacje branżowe 27 wrz 2023

GREENFILL3D – polski startup specjalizujący się w druku 3D produktów codziennego użytku, zgodnymi z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i zero-waste, stworzył wspólnie z COLORISED – platformą dla branży wykończenia wnętrz, autorską linię lamp. ECO Lampy oferują nie tylko niepowtarzalne kształty i niespotykane nigdzie indziej kolory, lecz zostały również wykonane z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych: polilaktydu, polilaktydu domieszkowanego otrębami pszennymi oraz skrobi termoplastycznej, która jest w pełni kompostowalna w warunkach domowych.

Wszystkie oferowane przez COLORISED ECO Lampy są w pełni biodegradowalne w warunkach przemysłowych lub kompostowalne w warunkach domowych. Do ich produkcji są używane wyłącznie certyfikowanych biotworzywa produkowanych przez polskie firmy, będące liderami rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Grupa Azoty, Spectrum Group i ROSA PLAST.

Aby podkreślić polski rodowód ECO Lamp, w ich nazewnictwie stosowany jest język esperanto, stworzony w 1887 r. przez Ludwika Zamenhofa – lekarza okulistę żydowskiego pochodzenia, który był ośmiokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

ECO Lampy zostały pogrupowane w dwie główne kategorie:

  • Kolora Spektro – lampy charakteryzujące się szeroką paletą kolorystyczną, oferujące w sobie niepowtarzalny efekt świetlny po ich włączeniu – na powierzchni pojawiają się niezwykłe, geometryczne wzory
  • Brilanta Brano – lampy wykonane z materiału GF3D Branfill3d, opartego o otręby pszenne, będące odpadami w produkcji makaronów i innych produktów mącznych.

Każda z ECO Lamp jest wyposażona w kabel zasilający powlekany tkaniną, w kolorze współgrającym z kolorem lampy (np. żółty-różowy, granatowy-granatowy, brązowy-kolor otrębów pszennych). Do lamp dodawana jest również żarówka LED. Lampy są oferowane w kwotach rzędu kilkudziesięciu EUR – w zależności od ich rozmiaru i kształtu.

Współpraca z COLORISED otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości w obszarze implementacji biotworzyw w sferze aplikacji codziennego użytku. Dzięki technologii druku 3D możemy stworzyć dowolny kształt, wykończenie i wariant kolorystyczny w zależności od oczekiwań Klienta. Co więcej, stosowanie materiałów w pełni biodegradowalnych lub kompostowalnych ma duży wpływ na środowisko naturalne. Koniec końców żywotność większości lamp w środowisku domowym lub instytucjonalnym to zwykle kilka lat prędzej czy później każdy użytkownik decyduje się na remont i odświeżenie wnętrza, a lampy są jedną z „ofiar” zmian. Tradycyjne lampy lądują na śmietniku – nasze, szczególnie te powstałe ze skrobi termoplastycznej lub otrębów pszennych, rozłożą się w glebie ograniczając zanieczyszczenie.Paweł Ślusarczyk, współzałożyciel i prezes GREENFILL3D

Nasza współpraca z GREENFILL3D trwa od jakiegoś czasu i w dużej mierze opiera się o produkcję autorskich akcesoriów montażowych i narzędzi używanych przez instalatorów w branży wykończenia wnętrz, np. sufitów napinanych. Projekt ECO Lamp pozwala nam na istotne poszerzenie naszej oferty handlowej i dotarcie z dużo ciekawszymi produktami zarówno do Klientów indywidualnych, jak i biznesowych i instytucjonalnych. ECO Lampy mogą być stosowane w biurach, hotelach, restauracjach czy obiektach użyteczności publicznej. Możemy dostosowywać kolory i kształty do indywidualnych potrzeb Klientów, zapewniając niepowtarzalne i niemożliwe do wykonania innymi metodami lampy. Dodając do tego ekologiczne materiały, tworzymy naprawdę unikalne produkty na rynku.Marcin Kwapisz wiceprezes i dyrektor handlowy COLORISED

GREENFILL3D opracowuje innowacyjne rozwiązania w obszarze druku 3D oparte na naturalnych materiałach. Celem firmy jest wdrożenie idei Zero-Waste w druku 3D oraz stworzenie nowych ekologicznych standardów w tworzeniu przedmiotów codziennego użytku. Projektuje i wykonuje aplikacje reklamowe, dekoracyjne, home decor i codziennego użytku w technologii druku 3D z wykorzystaniem biotworzyw lub materiałów pochodzących z recyklingu. W 2022 r. firma zdobyła szereg nagród i wyróżnień za swoje innowacyjne standy reklamowe ECO POS, wykonane z autorskiego materiału opartego o otręby pszenne (GF3D Branfill3d), będące odpadem pochodzącym z produkcji makaronu. Projekt był realizowany dla marki Lubella należącej do Grupy MASPEX.

COLORISED (znane wcześniej jako CD3D) to platforma internetowa dedykowana dla branży wykończenia wnętrz. Specjalizuje się w segmencie sufitów napinanych z tkanin i folii jak również akcesoriach i produktach oświetleniowych. W ofercie firmy znajduje się wiele unikalnych produktów i narzędzi w rodzaju łączników do profili montażowych, maskownic czy pierścieni ochronnych, jak również ramek ochronnych do włączników światła i gniazdek elektrycznych, czy kratek wentylacyjnych. Jako jedyna na rynku oferuje swoje rozwiązania wykonane z certyfikowanych materiałów samogasnących zgodny z normą UL94 V0.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release GREENFILL3D

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: GREENFILL3D

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments