TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 07 gru 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – drukowany w 3D pług RC

Liczba wyświetleń: 191 067

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał prezentujący proces odśnieżania ganku, przy pomocy odśnieżarki wykonanej w technologii druku 3D, zamontowanej na zdalnie sterowanym samochodziku.

Miejsce 4 – podwodny druk 3D

Liczba wyświetleń: 238 249

Czas na YouTube: 1 dzień

Czy druk 3D w technologii FDM na drukarce umieszczonej w akwarium jest możliwy? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy kanału CPSdrone, który na co dzień zajmują się między innymi drukowaniem zdalnie sterowanych dronów podwodnych. Aby całe przedsięwzięcie miało szansę sukcesu, drukarka 3D musiała stać się najpierw… wodoodporna.

Miejsce 3 – drukarka 3D do metalu za 100 USD

Liczba wyświetleń: 295 478

Czas na YouTube: 2 dni

Autor nagrania prezentuje skonstruowaną przez siebie drukarkę 3D typu FDM, która wykorzystując proces galwanizacji, pozwala na pokrywanie wybranych fragmentów wydruków 3D warstwami metalu.

Miejsce 2 – szybkie drukowanie z FLSUN

Liczba wyświetleń: 471 561

Czas na YouTube: 1 tydzień

Materiał promocyjny FLSUN, który prezentuje najnowsze modele ultra szybkich drukarek 3D FLSUN S1 oraz FLSUN T1.

Miejsce 1 – generator z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 498 116

Czas na YouTube: 1 tydzień

Ciekawy materiał, w którym jego autor buduje drukowany w 3D generator prądu, a następnie sprawdza jego możliwości, podłączając do niego różne urządzenia.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments