ChefDoodler, czyli 3Doodler dla cukierników

Kategoria: Długopisy 3D 14 cze 2023

3Doodler, przed inwazją taniej chińszczyzny, która zalała świat, był synonimem długopisu 3D, który kojarzył się przede wszystkim z wysoką jakością wykonania oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością. Po kilku latach ciszy oraz stagnacji firma powraca z nowym produktem, chcąc podbić rynek domorosłych cukierników. Czy ChefDoodler ma szansę osiągnąć popularność wersji filamentowej?

Idea długopisu 3D jest genialna w swojej prostocie. Sam długopis to głowica i dysza drukarki 3D, elektroniką sterującą jest nasz mózg, oprogramowaniem staje się nasza wyobraźnia, a silnikami krokowymi oraz paskami napędowymi zostają nasze ścięgna oraz mięśnie. Tym oto sposobem, dysponując takim narzędziem, stajemy się żywą drukarką 3D.

W teorii brzmi świetnie, w praktyce wygląda to nieco inaczej, o czym zapewne przekonał się nie jeden zapalony niedoszły użytkownik. Zdolności artystyczne to bowiem minimum umiejętności, które musimy posiadać. Aby nasze projekty zapierały dech w piersi potrzebujemy przede wszystkim bardzo dobrze rozwiniętej sprawności manualnej. Jeśli opanujemy obie te umiejętności nasze możliwości staną się niemal nieograniczone.

ChefDoodler to wariacja na temat 3Doodlera, przeznaczona dla cukierników, ponieważ wkłady, które są z nim kompatybilne to specjalnie przystosowane pałeczki cukrowe w różnych kolorach. Jest to zdecydowanie największa wada tego urządzenia. Raz, że możemy korzystać jedynie z cukru, a dwa, że jest to cukier pod postacią, którą musimy nabywać od producenta.

Photo Cover: 3Doodler

Inna kwestia to możliwości samego urządzenia. Patrząc na materiały promocyjne producenta są one dość mocno ograniczone i możemy raczej zapomnieć o budowaniu złożonych słodkich konstrukcji. Jest to o tyle zaskakujące, że osoby zajmujące się cukiernictwem dekoracyjnym mogą się raczej pochwalić zarówno zdolnościami artystycznymi, jak i manualnymi. Z drugiej jednak strony jest to być może uczciwe podejście do tematu. Lepiej pokazać proste zastosowanie ChefDoodlera i zaskoczyć jego możliwościami niż zaprezentować skomplikowane cukiernicze arcydzieła, które mało kto będzie potrafił wykonać samodzielnie.

Photo Cover: 3Doodler

ChefDoodler można nabyć aktualnie poprzez wsparcie kampanii na Kickstarterze. Najtańszy obecnie wariant można kupić za 79 USD. Do końca zbiórki pozostało szesnaście dni.

Źródło/Source: Materiały prasowe 3Doodler/3Doodler press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: 3Doodler

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments