Stoper do drzwi tarasowych

Kategoria: Projekty 3D 14 cze 2017

Wczoraj opublikowaliśmy cieszący się nadzwyczaj dużą popularnością artykuł z odezwą pewnego holenderskiego projektanta – Dave’a Hakkensa, o nie drukowanie bzdur na drukarkach 3D. Nasz kolega redakcyjny – Sebastian Urbański, wziął ją sobie bardzo do serca. Postanowił udowodnić niedowiarkom, że CD3D stać na stworzenie wartościowych rzeczy, rozwiązujących problemy pierwszego świata dnia codziennego, projektując jedyny w swoim rodzaju stoper do drzwi prowadzących na taras w naszym biurze.

Jedno trzeba przyznać – mamy fantastyczny widok z okien naszego biura. Na wypadek gdyby ktoś nie wiedział, siedziba CD3D mieści się w łódzkim Bionanoparku, w pobliżu lotniska Lublinek i Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1.

Jesteśmy zlokalizowani praktycznie na samych peryferiach miasta, otoczeni zielenią drzew, odpornych na lex Szyszko. Dodatkowo, posiadamy olbrzymi, kilkudziesięciometrowy taras, który dzielimy z kilkoma firmami, zlokalizowanymi na naszym piętrze.

Nasze biuro sąsiaduje z biurem Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D, w którym mamy przyjemność często gościć. W ciepłe dni, taras służy nam za swoisty kanał komunikacyjny pomiędzy obydwoma biurami.

Niestety ma też jedną niewielką wadę – drzwi do tarasu są bardzo ciężkie i trudno się otwierają. Aby ułatwić sobie horror ciągłego ich otwierania i zamykania, stosujemy stopery do drzwi. Niestety nie wszystkie się do tego nadają i radzą sobie z ciężarem wrót tarasowych. Nawet jeśli udaje się znaleźć odpowiednie, stosunkowo szybko się zużywają…

Sebastian postanowił rozwiązać ten problem, projektując prosty w swojej genialności stoper z plastiku, który wydrukowaliśmy na naszym Zortraxie M200 z Z-ULTRAT.

Dziś przeprowadziliśmy pierwsze testy – wyszły fenomenalnie! Jakość naszej pracy drastycznie wzrosła – teraz nie musimy martwić się, że przechodząc tarasem z pokoju do pokoju będziemy musieli mierzyć się z koszmarem ich otwierania. Dave Hakkens może być z nas dumny. W końcu Użyliśmy drukarki 3D do stworzenia czegoś przydatnego!

O autorze
Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu i Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o. Od stycznia 2013 roku związany z branżą druku 3D.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments