FELIX Pro L oraz Pro XL – dwie nowe wielkoformatowe drukarki 3D od FELIXprinters

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 26 lut 2019

FELIXprinters to jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów drukarek 3D, wywodzących się z Holandii. W Polsce urządzenia te były kiedyś znane między innymi za sprawą ich dystrybutora, firmy Jelwek oraz dostępnych na naszym rynku bliźniaczych konstrukcji równie rozpoznawalnej rodzimej firmy. Po zaprezentowaniu jakiś czas temu modelu FELIX Pro 3 Holendrzy wprowadzają do oferty dwie nowe wielkoformatowe drukarki 3D FELIX Pro L oraz XL.

Oba urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom drukowania możliwie jak największych modeli 3D. Ich obszary robocze wyróżniają się więc znacznie w odniesieniu do poprzednich konstrukcji tego producenta. Wersja L to obszar roboczy na poziomie 300 x 400 x 400 mm, podczas gdy na modelu XL możemy zmieścić model o maksymalnych rozmiarach wynoszących 600 x 400 x 600 mm.

W celu zapewnienia jak największej niezawodności pracy oraz dużej żywotności urządzenia, wyposażono je w dwie strefy – ciepłą oraz chłodną. Strefa ciepła to obszar komory roboczej, w której utrzymywana jest stała, regulowana przez użytkownika temperatura, dzięki której mamy możliwość drukowania 3D z materiałów charakteryzujących się dużym skurczem objętościowym, takich jak na przykład ABS, włókno węglowe oraz nylon. Strefa chłodna obejmuje swoim zakresem elektronikę, co ma za zadanie zabezpieczyć ją przed przegrzewaniem się.

Zarówno Felix Pro L, jak i XL wyposażone zostały w system podwójnych głowic, które w stanie bezczynności unoszone są nieco do góry, dzięki czemu nie ma możliwości, aby któraś z nich zahaczyła o drukowany właśnie model 3D. Obie wersje posiadają również wbudowane kamery do monitorowania ich pracy oraz komunikację poprzez WiFi oraz złącze Ethernet. Za sprawą przygotowanego interfejsu internetowego wielu użytkowników jednocześnie ma możliwość łatwego zarządzania kolejką plików do druku 3D.

Cena FELIX Pro L rozpoczyna się od 6 950 EUR, podczas gdy za wersję Pro XL przyjdzie nam zapłacić od 11 950 EUR.

Źródło: www.felixprinters.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments