ExOne zaprezentowało listę dwudziestu jeden proszków kwalifikowanych do swoich drukarek 3D

Kategoria: ExOne Informacje branżowe Przemysłowe drukarki 3D 27 lut 2020

ExOne ogłosiło kilka dni temu zatwierdzenie łącznie dwudziestu jeden proszków kwalifikowanych przeznaczonych do swoich systemów, pracujących w technologii Binder Jetting. Tym samym liczba dotychczasowych tworzyw powiększyła się o piętnaście nowych pozycji. Materiały te pozwalają na wytwarzanie precyzyjnych elementów zarówno z metalu, ceramiki oraz kompozytów.

ExOne jest dostawcą przemysłowych rozwiązań do druku 3D w metalu oraz piasku, które są rozwijane od 1996 roku. Jest to firma z największym doświadczeniem w technologii Binder Jetting, która opiera swoje działanie na ciekłych spoiwach nanoszonych na proszki metaliczne lub piasek dzięki pracy bardzo precyzyjnej głowicy.

Jedną z największych zalet drukarek 3D z lini ExOne jest ich otwartość na materiały firm trzecich. To właśnie dzięki tej możliwości liczba gotowych do pracy proszków mogła w tak krótkim czasie powiększyć się o tak znaczącą ilość. Co ważne są to materiały o dużym zróżnicowaniu, a co się z tym wiąże, do wielu profesjonalnych zastosowań.

Wraz z poszerzeniem oferty materiałów zakwalifikowanych do współpracy z systemami pracującymi w technologii Binder Jetting, firma zaprezentowała również nowy, podzielony na trzy różne grupy, system ich kwalifikacji:

Materiały kwalifikowane przez strony trzecie

Zaliczamy tutaj materiały, które przeszły rygorystyczne testy firmy ExOne, podczas których skupiano się przede wszystkim na ocenie jednorodności, tolerancji wymiarowej oraz charakterystyki spiekania. W grupie tej znajdziemy stopy metali oraz ich kompozyty.

Materiały kwalifikowane przez klientów

Znajdziemy tutaj materiały, które zostały zakwalifikowane do użytku z systemami ExOne na bazie doświadczeń i opinii klientów, którzy korzystają z nich z powodzeniem dla potrzeb własnych aplikacji. W grupie tej znajdziemy proszki stopów metali, ceramiczne oraz kompozytowe.

Materiały w fazie badawczo-rozwojowej

Jak sama nazwa wskazuje jest to grupa, w której znajdziemy tworzywa, które w wyniku pierwszych analiz wykazują potencjał, ale wymagają jeszcze dopracowania oraz przeprowadzenia szeregu badań i testów. Jest to najbardziej liczna grupa, w której znajdziemy wszystkie wymienione powyżej rodzaje proszków oraz proszki będące kompozytami metalowo-ceramicznymi.

Dokładną listę materiałów ze wszystkich grup można znaleźć tutaj. Oficjalnym partnerem ExOne w Polsce jest firma Colmex oferująca drukarki 3D do ceramiki.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments