Artec Micro – nowy stacjonarny skaner 3D od Artec

Kategoria: Skanery 3D 08 maj 2019

Artec 3D jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów ręcznych skanerów 3D, pośród których wymienić warto chociażby model Eva. Artec Micro to najnowsze urządzenie w ofercie firmy, które jest pierwszym klasycznym modelem stacjonarnym w ofercie tej firmy.

Większość skanerów 3D z oferty Artec 3D jest skanerami ręcznymi. Jedynym, który nie należy do tej grupy jest model Ray. Montuje się go na statywie, a jego zastosowaniem jest gromadzenie danych z dużych przestrzeni architektonicznych. Można wieć powiedzieć, że Artec Micro jest pierwszym urządzeniem z portfolio Artec 3D, które jest skanerem typowo stacjonarnym.

Dotychczasowymi flagowcami luksemburczyków były modele Eva, Spider oraz Leo. Cieszą się one dużą popularnością, do czego bez wątpienia przyczynił się bardzo dobry stosunek ich ceny do oferowanej jakości. Dodatkową ich zaletą jest współpracujące z nimi oprogramowanie Artec Studio, które charakteryzuje się prostą obsługą oraz wieloma interesującymi możliwościami. Stacjonarny skaner 3D Micro ma utrzymywać wysoki poziom produktów Artec oferując przy tym bardzo dużą precyzję.

Artec Micro jest według producenta ich najdokładniejszym w chwili obecnej skanerem 3D. Umożliwia on rejestrowanie szczegółów o rozmiarze 10 mikrometrów, co jest całkiem niezłą wartością nawet w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami. Drugą charakterystyczną cechą tego modelu ma być łatwość obsługi. Twórcy zadbali o to, aby Micro był maksymalnie użyteczny przy minimalnym wysiłku włożonym przez operatora.

Obsługa urządzenia nie powinna wymagać więcej niż kilka minut szkolenia i powinien sobie z nią poradzić każdy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystał z technologii skanowania 3D. Cały proces wykonania skanu odbywa się w kilku, ściśle określonych, prostych krokach, a wszystko możemy obserwować w czasie rzeczywistym w oprogramowaniu Artec Studio.

Artec Micro pozwala na skanowanie 3D obiektów o rozmiarze maksymalnym wynoszącym, 90 x 60 x 60 mm i przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w jubilerstwie, stomatologii, inżynierii odwrotnej, jak również do kontroli jakości wytwarzanych elementów. Jego cena zamyka się w kwocie 27 900 EUR netto.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments