ScanTech wprowadza na rynek nowe skanery 3D o wysokiej dokładności objętościowej

Kategoria: Skanery 3D 14 lip 2020

ScanTech to firma specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji inteligentnych urządzeń pomiarowych. W jej portfolio znajduje się aż siedem serii skanerów 3D różnej klasy. Do kilku wydanych w tym roku systemów dołącza właśnie model AX-B17.

Proces skanowania 3D polega na gromadzeniu danych o rzeczywistym obiekcie, takich jak kształt, rozmiar czy wygląd, w celu ich późniejszej analizy. W świecie technologii przyrostowych można wykorzystywać je chociażby do tworzenia modeli 3D w oprogramowaniu CAD. Skanowanie 3D znacząco przyspiesza procesy projektowe, minimalizując jednocześnie liczbę błędów w gromadzonych danych.

Od początku bieżącego roku firma ScanTech wprowadziła na rynek pokaźną listę systemów pomiarowych. Pośród nich znalazły się między innymi kolorowy skaner iReal 2E, system fotogrametryczny MSCAN-L15 oraz systemy skanujące AutoScan-T22 i TrackScan-P42. Najważniejszą tegoroczną premierą był jednak dotychczas skaner 3D klasy metrologicznej KSCAN-Magic.

Urządzenie to działa w technologii podczerwieni oraz niebieskiego lasera i oferuje pięć standardowych trybów pracy. Przy jego pomocy możemy gromadzić dane z obszaru 1440 x 860 mm z prędkością 1 350 000 pomiarów na sekundę oraz rozdzielczością 0,010 mm. KSCAN-Magic przeznaczony jest przede wszystkim dla przemysłu lotniczego, oferując pomiary objętości z dokładnością 0,03 mm/m.

Niewiele ponad tydzień temu ScanTech zaprezentował najnowszy model skanera 3D o nazwie handlowej AX-B17. Jest to urządzenie działające w oparciu o technologię skanowania laserowego. Przystosowano je do pomiaru średnich oraz dużych obiektów, a dzięki możliwości wybierania trybów pracy możemy swobodnie przełączać się pomiędzy szybkim i mniej precyzyjnym oraz nieco wolniejszym, ale bardzo dokładnym skanowaniem powierzchni, jak i głębokich otworów.

AX-B17 pozwala na skanowanie w obszarze 860 x 600 mm, gromadząc dane z prędkością 2 000 000 pomiarów na sekundę i rozdzielczością 0,02 mm. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu do skanowania i inspekcji narzędzie to idealnie sprawdzi się w pracach badawczo-rozwojowych, projektowaniu oraz produkcji.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments