Calibry – nowy skaner 3D od Thor3D

Kategoria: Skanery 3D 22 lut 2019

Na trwających właśnie w Szanghaju targach TCT Asia, znana z produkcji skanerów 3D firma Thor3D, zaprezentowała swoje najnowsze ręczne urządzenie, które charakteryzuje się stosunkowo niewysoką ceną oraz możliwością przechwytywania obrazu obiektów o wymiarach do 10 metrów. Calibry jest poza tym niezwykle lekki oraz bardzo szybki.

Nazwa omawianego skanera ma nawiązywać niejako do kolibra (znanego między innymi pod nazwą Colibri) z tym, że zastosowano tutaj grę słów, która kojarzyć ma się również ze słowem skalibrowany (calibry). Ma nam to od razu sugerować, że mamy do czynienia z urządzeniem małym, szybkim oraz wysokiej jakości.

Calibry jest pierwszym w portfolio Thor3D skanerem 3D, który przeznaczony jest do skanowania obiektów średnich oraz dużych. Krokiem milowym dla firmy jest zastosowanie w nim opatentowanej, zaprojektowanej od zera kamery. Do tej pory korzystano wyłącznie z rozwiązań, które były już dostępne na rynku.

Dzięki wspomnianej powyżej kamerze użytkownik ma możliwość przechwytywania obrazu z obiektów, które dotychczas były trudne do zeskanowania. Mowa tutaj na przykład o przedmiotach, które są błyszczące, czarne i mają ostre krawędzie, ale również o włosach i futrze.

Urządzenie waży zaledwie 0,7 kg a jego design przywołuje na myśl skanery 3D bardzo wysokiej klasy. Dodatkowym atutem jest wbudowany 4-calowy ekran dotykowy, który ma za zadanie ułatwić celowanie w skanowany przedmiot. To co jest jednak najbardziej istotne z punktu widzenia każdego użytkownika to prędkość skanowania 3D. Calibry jest w stanie przechwytywać do 3 milionów punktów na sekundę, co umożliwi bardzo płynną pracę. Dokładność skanowania wynosi do 0,1 mm, a rozdzielczość do 0,3 mm.

Cena urządzenia jest dość atrakcyjna i wynosi 4 994 EUR. Wysyłka pierwszych egzemplarzy ma rozpocząć się na początku czerwca bieżącego roku.

Źródło: www.thor3dscanner.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments