TOP 10 strasznych wydruków 3D na Halloween

Kategoria: Rankingi i zestawienia 30 paź 2019

Już jutro Halloween, zwyczaj który coraz bardziej zakorzenia się w naszej popkulturze. W sklepach pojawiają się związane z nim dekoracje, a kanały telewizyjne serwują nam pokaźne dawki kina grozy. Z tej okazji przygotowaliśmy dzisiaj zestawienie dziesięciu najstraszniejszych wydruków 3D, które możemy wykonać, aby nastraszyć nimi swoich bliskich.

Dzisiejsze zestawienie bazować będzie na najpopularniejszych projektach prezentowanych w serwisach Thingiverse oraz MyMiniFactory. Ich wybór odbył się na zasadzie prywatnych preferencji autora.

Miejsce 10 – latarnia z czaszkami

Żródło: Thingiverse

Prosta i efektowna latarnia, w której zamontować możemy podświetlenie LED w dowolnym kolorze, dzięki czemu uzyskamy pożądany przez nas efekt. W zależności od potrzeb latarenkę możemy wykonać z uchwytem, na którym będziemy mogli ją powiesić. Nie zalecam stosowania podświetlenia z klasycznych podgrzewaczy do herbaty.

Miejsce 9 – Dynia

Źródło: MyMiniFactory

Dynia to klasyka gatunku i atrybut nierozerwalnie kojarzący się z Halloween. Na wszystkich dostępnych platformach z plikami do druku 3D znajdziemy dziesiątki tego typu projektów, ale najlepiej wybrać oczywiście ten, który jest najbardziej przerażający.

Miejsce 8 – Dynia-pająk

Źródło: Thingiverse

Jeżeli sama dynia nie jest dla nas wystarczającą przerażająca, to dynia która potrafi przetransformować się w pająka powinna zaspokoić wszystkie nasze chore potrzeby poczucia lęku.

Miejsce 7 – Maska Jokera

Źródło: MyMiniFactory

Maska popularnego ostatnimi czasy antybohatera z pewnością jest w stanie skutecznie przybliżyć nas do celu, jaki przyświeca nam, jeżeli już wpadliśmy na pomysł, żeby ją założyć. Skuteczność tego efektu zależna jest jednak od naszych umiejętności artystycznych, bo bez odpowiedniego malowania maska będzie tylko tanim kawałkiem plastiku.

Miejsce 6 – Śmiertelne róże

Źródło: MyMiniFactory

Na pozór piękne kwiaty, które uznawane są za symbol przyjaźni oraz miłości, przy bliższym poznaniu całkowicie przeczą tym pojęciom, stając się symbolem śmierci.

Miejsce 5 – Krwawy naszyjnik

Źródło: MyMiniFactory

Jeden z najprostszych wydruków z całego dzisiejszego zestawienia, a jednocześnie najbardziej przemawiający do naszej wyobraźni.

Miejsce 4 – Maska Jasona

Źródło: MyMiniFactory

Jedna z najbardziej charakterystycznych masek w popkulturze strachu reprezentowanej przez horrory klasy B. Piątek Trzynastego z Jasonem w roli głównej na pewno zagoszczą w tym tygodniu w ramówce niejednej stacji telewizyjnej.

Miejsce 3 – Straszne oczy

Źródło: Thingiverse

Projekt ma na karku ładnych kilka lat, ale nadal robi piorunujące wrażenie i jest w stanie przestraszyć niejednego z nas. Zamierzony efekt uzyskamy jednak dopiero po odpowiednim pomalowaniu naszych wydruków 3D.

Miejsce 2 – „Dziecko Rosemary”

Źródło: Thingiverse

Projekt ten musiał powołać do życia ktoś, dla kogo jest już zdecydowanie za późno na wyrwania się ze szponów zła, a przerażenie wzbudza sam fakt jego istnienia. Propozycja przeznaczona wyłącznie dla kobiet ciężarnych oraz mężczyzn w zaawansowanej ciąży spożywczej.

Miejsce 1 – 3D Benchy

Źródło: Thingiverse

Nie dajcie się zwieść sympatycznemu wyglądowi i z pozoru prostej geometrii tego projektu. Efekt zaprezentowany na zdjęciu powyżej jest renderem, nad którym pracowało kilku uzdolnionych grafików. Nikt tak naprawdę nie widział 3D Benchy w takiej postaci. Z pewnością słyszeliście kiedyś legendę o kasecie wideo, po której obejrzeniu dzwoni telefon i informuje nas, że zostało nam siedem dni życia. Mniej znana legenda głosi, że model 3D Benchy nigdy nie przybiera tej samej formy dwa razy i za każdym razem wygląda inaczej. Prawdziwy koszmar…grrr….

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments