TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – październik ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 17 lis 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików października 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – nowy palec z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 426 226

Czas na YouTube: 1 tydzień

Jeden z widzów autora kanału poprosił go o wykonanie drukowanej w 3D protezy małego palca u dłoni. W materiale możemy więc obejrzeć zmagania z wykonaniem tego niełatwego i odpowiedzialnego zadania.

Miejsce 4 – Ender 3 V3 SE test prędkości

Liczba wyświetleń: 971 211

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Filmik przygotowany przez firmę Creality, mający na celu porównanie prędkości druku pomiędzy najnowszą wersją modelu Ender 3 V3 SE, z jego pierwowzorem, czyli modelem Ender 3.

Miejsce 3 – animatronikowa postać

Liczba wyświetleń: 1 262 526

Czas na YouTube: 5 dni

Autorzy kanału zajmują się tworzeniem różnego rodzaju postaci, które poruszają się dzięki zastosowaniu systemów wykorzystywanych w animatronice. W materiale możemy obejrzeć cały proces powstawania jednej z tego typu „figurek”.

Miejsce 2 – Star Wars Speeder Bike

Liczba wyświetleń: 1 303 100

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Autor materiału buduje pojazd inspirowany Speeder Bikiem, pochodzącym z tego uniwersum. Z wykorzystaniem druku 3D oczywiście.

Miejsce 1 – wyzwanie z długopisem 3D

Liczba wyświetleń: 2 734 004

Czas na YouTube: 2 tygodnie

https://www.youtube.com/watch?v=o-TyLkfZsbc

Materiał, który koniecznie trzeba oglądać z wyłączonym dźwiękiem, a czasem nawet z przymrużonymi oczami. Trzy dziewczyny wykonują różne projekty przy pomocy długopisów 3D, a następnie poddają je ocenie różnym osobom.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments