Autodesk rozszerza subskrypcję Fusion 360 o oprogramowanie EAGLE

Kategoria: Programy i strony www 23 sty 2020

Autodesk Fusion 360 to jeden z najpopularniejszych programów inżynieryjnych do modelowania 3D. Zapowiadana na styczeń aktualizacja przyniosła wszystkim aktywnym subskrybentom nie lada gratkę. Bez żadnych dodatkowych kosztów ich pakiet zostanie poszerzony o oprogramowanie EAGLE PCB.

EAGLE PCB to oprogramowanie przeznaczone do wspomagania procesów projektowania i optymalizacji obwodów elektronicznych płytek PCB. Narzędzie to zostało zaprojektowane przez firmę CadSoft, która w 2016 roku została przejęta przez Autodesk. Od wersji 8.0 EAGLE PCB licencjonowany był w modelu subskrypcyjnym.

Każdy z dotychczasowych użytkowników Fusion 360 posiada teraz dostęp do oprogramowania Autodesk EAGLE bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Sytuacja jest też analogiczna w przeciwnym kierunku. Każdy subskrybent EAGLE posiada w pakiecie Fusion 360. Co więcej nie da się obecnie kupić samego EAGLE, przy takiej próbie otrzymujemy informację, że jest on dostępny wyłącznie w pakiecie z Fusion 360 i zostajemy automatycznie przeniesieni na stronę z odpowiednią subskrypcją.

Wraz z przejęciem EAGLE przez Autodesk oprogramowanie to stało się bardzo szybko w pełni kompatybilne z Fusion 360. Być może połączenie w pakiet tych dwóch narzędzi jest pierwszym krokiem do połączenia obu programów w jeden lub dodania możliwości projektowania płytek PCB w środowisku Fusion 360.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lepiko
lepiko
2 lat temu

Co za bzdura coś w rodzaju przekopywania ogródka przydomowego ciągnikiem a nie łopatą i jeszcze potem musisz oddać ciągnik a kiedyś było cię stać na łopatę.