Z oddali wyłania się Simplify3D 5.0

Kategoria: Programy i strony www 21 sty 2020

Simplify3D to nadal jeden z najpopularniejszych slicerów, czyli programów służących do przygotowywania plików do druku 3D dla niskobudżetowych drukarek 3D typu FDM. Wersja 4.0 pojawiła się na rynku ponad dwa i pół roku temu, „dociągając” do aktualnie najnowszego wydania oznaczonego jako 4.1.2. Wspomniany okres to szmat czasu dla technologii druku 3D, dlatego też już niebawem zadebiutować powinno oprogramowanie Simplify3D w wersji 5.0.

W przeciwieństwie do innych popularnych narzędzi tego typu, takich jak na przykład CURA, Slic3r, czy KISSlicer, Simplify3D jest płatny, ale mimo to cieszy się dużą renomą i jest wykorzystywany w wielu urządzeniach jako dedykowany program do cięcia modeli 3D. Chociaż darmowe slicery stają się coraz lepsze i coraz bardziej funkcjonalne, Simplify3D nadal posiada ogromna bazę użytkowników, którzy nie zamierzają z niego rezygnować.

Chociaż aktualna wersja 4 jest nadal rozwijana i doczekaliśmy się w niej całkiem sporo zmian i ulepszeń, to za kulisami od dość dawna trwają prace nad edycją 5.0. Zgodnie ze słowami producenta, „piątka” będzie największą wersją Simplify3D od czasu jego premiery w 2013 roku. Ma to być solidna baza pod dalszy rozwój tego oprogramowania.

Wprowadzane ulepszenia dotyczyć mają niemal każdego elementu znanej nam aktualnie wersji. Na ten moment potwierdzono około siedemdziesiąt zmian, które mają zostać zaimplementowane i są zgodne z tym, co przez ostatnie miesiące i lata zgłaszali korzystający z tego softu klienci. Tak duży zakres działań może być odpowiedzią na opóźnienia w wydaniu wersji 5.0, która pierwotnie zapowiadana była na koniec 2019 roku.

Aktualny termin premiery Simplify3D 5.0 zapowiedziany jest na rok 2020. Tak nieprecyzyjnie sformułowany termin może więc oznaczać zarówno luty, jak i grudzień. Nowa wersja będzie oczywiście płatna dla nowych klientów, ale też niestety dla posiadaczy starszych wersji, którzy będą chcieli je zaktualizować. Jeśli więc ktokolwiek rozważa w niedalekiej przyszłości zakup tego slicera, a temat nie jest szczególnie pilny, to lepiej wstrzymać się z tym do wydania wersji 5.0.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments