SEB-COMP wdraża drukarkę 3D Zortrax Endureal do Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce

Kategoria: Informacje branżowe 23 sie 2023

Sklep Seb-Comp został wyłoniony jako zwycięzca w przetargu zorganizowanym przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce. W ramach tego porozumienia w jednostce tej wdrożona została drukarka 3D Zortrax Endureal.

Zortrax Endureal to zaawansowana drukarka 3D stworzona przez firmę Zortrax, znanej z produkcji wysokiej jakości urządzeń do druku przestrzennego. Model Endureal został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia do precyzyjnego tworzenia zaawansowanych, trwałych i złożonych obiektów. Urządzenie wyróżnia się solidną i stabilną konstrukcją, co przekłada się na precyzyjność druku i niezawodność pracy. Wykorzystane materiały oraz staranne wykonanie pozwalają utrzymać dokładność i powtarzalność wydruków na wysokim poziomie.

Drukarka Zortrax Endureal posiada dość przestronny obszar roboczy, który umożliwia tworzenie większych obiektów lub drukowanie kilku mniejszych elementów jednocześnie. Endureal wyposażony jest w dwugłowicowy system ekstruzji, co pozwala na drukowanie z dwóch różnych materiałów lub kolorów jednocześnie. Jest to szczególnie przydatne w tworzeniu bardziej złożonych obiektów, gdzie np. jedna głowica drukuje podporę, a druga model właściwy. Precyzyjna kontrola temperatury w strefie roboczej i na stole roboczym pozwala na lepszą przyczepność warstw oraz minimalizuje ryzyko zniekształceń materiału w trakcie drukowania.

Drukarka Zortrax Endureal kompatybilna jest z różnorodnymi materiałami, w tym z wytrzymałymi tworzywami inżynieryjnymi, takimi jak Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro czy Z-PCABS. Umożliwia to tworzenie prototypów, narzędzi, obudów oraz części funkcjonalnych. Zortrax Endureal znajduje zastosowanie w różnych branżach, takich jak przemysł, inżynieria, architektura czy medycyna. Może być używany do tworzenia prototypów, narzędzi, elementów konstrukcyjnych, jak również funkcjonalnych części o złożonych geometriach.

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) w Zielonce to polska instytucja badawczo-rozwojowa związana z dziedziną uzbrojenia i technologii obronnych. Oferuje ona specjalistyczną wiedzę oraz inżynieryjne wsparcie dla potrzeb Sił Zbrojnych i branży obronnej. WITU ma na celu dostarczanie zaawansowanych technologii, innowacyjnych rozwiązań i ekspertyz technicznych w zakresie uzbrojenia oraz innych dziedzin związanych z obronnością. Jego działania koncentrują się na rozwijaniu nowych systemów uzbrojenia, modernizacji istniejących technologii oraz poprawie ogólnej skuteczności Sił Zbrojnych.

Photo Cover: Seb-Comp, WITU

WITU współpracuje blisko z różnymi oddziałami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polski, dostarczając im niezbędne wsparcie techniczne oraz rozwiązania w zakresie uzbrojenia. Instytut dostosowuje swoje prace do konkretnych potrzeb wojska, w celu zapewnienia im najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych narzędzi obronnych. Instytut może także angażować się w międzynarodowe projekty badawcze i współpracować z innymi instytucjami badawczymi oraz firmami z sektora obronnego na arenie międzynarodowej. Współpraca taka może przyczynić się do wymiany wiedzy, technologii oraz zwiększenia skuteczności działań obronnych.

WITU prowadzi również działania edukacyjne i szkoleniowe, mające na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności z zakresu uzbrojenia oraz technologii obronnych młodszym pokoleniom naukowców i inżynierów. To może przyczynić się do rozwijania kadry ekspertów w dziedzinie obronności. Ze względu na charakter swojej działalności WITU musi ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa i poufności. Wiele projektów prowadzonych przez instytut może być objętych klauzulą tajności ze względu na ich związek z obronnością kraju.

Prace prowadzone przez WITU mogą mieć znaczący wpływ na rozwój technologiczny Polski w obszarze obronności oraz przemysłu związanego z uzbrojeniem. Innowacje i rozwiązania stworzone przez instytut mogą również przyczynić się do wzmocnienia niezależności kraju w dziedzinie obronności.

Źródło/Source: Materiały prasowe Seb-Comp/WITU

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Zortrax

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments