IEMAI 3D prezentuje MAGIC-HT-MAX, nową wielkoformatową drukarkę 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 11 lut 2020

IEMAI 3D to azjatycki producent drukarek 3D, specjalizujący się w projektowaniu maszyn wielkoformatowych, które przystosowane są do pracy z najbardziej wymagającymi tworzywami, w tym filamentami wysokotemperaturowymi. Na rynek wchodzi właśnie model MAGIC-HT-MAX, który jest nową wersją ubiegłorocznego modelu MAGIC-HT-PRO.

MAGIC-HT-MAX to drukarka 3D oparta na technologii FFF. Od zeszłorocznej wersji różni ją przede wszystkim powiększony do 500 x 500 x 700 mm obszar roboczy. Z racji tego, że jest to urządzenie przystosowane do pracy z materiałami wysokotemperaturowymi, to w konstrukcji nie mogło zabraknąć również zamkniętej i podgrzewanej komory roboczej.

Podobnie jak wcześniejszy model MAGIC-HT-PRO, tak i tutaj znajdziemy system dwóch niezależnie działających głowic, które możemy rozgrzać do temperatury 500oC. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość stosowania rozpuszczalnego materiału podporowego, w połączeniu z filamentami o wzmocnionej wytrzymałości. Urządzenie wyposażono też w platformę roboczą, która jest w stanie osiągnąć maksymalną temperaturę 180oC.

MAGIC-HT-MAX kompatybilna jest z ponad szesnastoma materiałami, pośród których znajdziemy również wysokowydajne tworzywa takie jak PEEK, PELL, CFR PEEK, ULTEM, ABS, ASA, etc. Dla zapewnienia możliwie jak najbardziej bezawaryjnej pracy urządzenie to wyposażono w system chłodzenia cieczą, czujnik końca filamentu oraz możliwość wznawiania pracy po utracie zasilania. Komunikację z drukarką zapewnia łączność WiFi, a dzięki wbudowanej kamerze możemy nieustannie kontrolować przebieg procesu drukowania.

Spodziewana na rynku europejskim cena tego urządzenia szacowana jest w okolicach 40.000 EUR.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments