BCN3D Technologies inauguruje kampanię do walki z COVID-19

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D Druk 3D w medycynie 20 mar 2020

W obliczu pandemii koronawirusa niemal cały świat jednoczy się w wysiłku niesienia pomocy oraz poszukiwania skutecznego lekarstwa. Hiszpański producent drukarek 3D BCN3D Technologies również włącza się do tej walki, oferując określonym instytucjom i organizacjom dostęp do swoje farmy 63 drukarek 3D.

Hiszpania, w której swoją siedzibę ma jeden z najpopularniejszych na świecie producentów drukarek 3D, firma BCN3D Technologies, jest na ten moment jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajem w Europie. Tak jak w każdym innym zagrożonym miejscu na świecie, tak i tutaj trwa nieustanna walka mająca na celu zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

W tym trudnym czasie wiele firm, instytucji oraz organizacji stara się nie tylko znaleźć lekarstwo na walkę z pandemią, ale też wprowadza wiele innowacji mających na celu ułatwienie tej walki oraz zminimalizowanie negatywnych skutków tam, gdzie wydaje się ona być już przegraną. Dla tego typu instytucji firma BCN3D Technologies przygotowała specjalną propozycję pomocy.

Cała farma posiadanych przez Hiszpanów 63 drukarek 3D zostaje w całości przeznaczona do dyspozycji szpitali, ośrodków medycznych i naukowych, które potrzebują tej technologii do produkcji elementów aparatury wspomagającej oddychanie lub innych potrzeb związanych z walką z koronawirusem.

Ta sama oferta skierowana jest również do instytucji, które mogą posiadać pomysł lub plan, który może zmienić oblicze pandemii lub nieść inny rodzaj pomocy na szeroką skalę. Dla tych wszystkich przygotowano specjalny adres email, pod który można przesyłać tego rodzaju propozycje.

covid19help@bcn3d.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments