BCN3D Technologies świętuje 35 urodziny Mario

Kategoria: Projekty 3D 17 lis 2020

W tym roku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata gier wideo, wąsaty hydraulik Mario obchodzi swoje 35 urodziny. Z tego powodu firma Nintendo przygotowała szereg ciekawych atrakcji. Do świętowania tego niecodziennego wydarzenia dołączył również hiszpański producent drukarek 3D, firma BCN3D Technologies, drukując liczący ponad 4400 elementów tor wyścigowy Rainbow Road z gry Mario Kart.

Postać Mario to jedna z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych postaci z gier wideo. Nawet w naszym kraju, gdzie rozpoznawalność marki Nintendo jest dopiero budowana (i to pomimo niesamowitej popularności w latach 90-tych konsol Pegasus, które były klonami sprzętu od Japończyków), ciężko byłoby znaleźć osobę, która nie kojarzy wąsatego hydraulika.

Jak wspomniałem we wstępie Marianowi stuknęło właśnie 35 lat, co stanowi pretekst do świętowania tego wydarzenia poprzez wypuszczenie przez firmę Nintendo, szeregu gier oraz gadżetów. Poza popularną składanką odświeżonych trzech tytułów 3D z postacią Mario w roli głównego bohatera, sieciową odsłoną popularnego Mario Bros oraz retro konsolki Game & Watch (znanej u nas kiedyś jako „ruskie jajka”), otrzymaliśmy również specjalną edycję gry Mario Kart wraz ze zdalnie sterowanym modelem, korzystającym z rozszerzonej rzeczywistości.

Mario Kart Live Home Circuit to niecodzienna odsłona gry z Mario, w ramach której otrzymujemy zdalnie sterowanego gokarta z siedzącym w jego wnętrzu bohaterem, którym sterujemy przy pomocy konsoli Nintendo Switch. Sednem zabawy jest jednak wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której za tor wyścigowy służy nam podłoga we własnym domu. Korzystając z otoczenia oraz kilku zawartych w zestawie znaczników, możemy tworzyć najbardziej wymyślne trasy, na których będzie odbywał się wyścig.

Firma BCN3D Technologies postanowiła również przyłączyć się do świętowania urodzin Mario, tworząc niepowtarzalny tor wyścigowy, przy pomocy swoich drukarek 3D. Motywem jaki posłużył za wzór jest jedna z tras z oryginalnej, cyfrowej odsłony Super Mario Kart, zwana Rainbow Road.

Do budowy toru wykorzystano ponad 4400 drukowanych w 3D, kolorowych elementów, które po połączeniu utworzyły trasę zajmującą powierzchnię o wymiarach 5,0 x 5,4 m. Efekt końcowy robi piorunujące wrażenie i idealnie sprawdza się w zabawie z Mario Kart Live. Wszystkie pliki umieszczono w serwisie Thingiverse, dzięki czemu każdy fan Mario oraz posiadacz wspomnianego zestawu, będzie mógł stworzyć własną makietę tego toru wyścigowego.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments