TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – styczeń ‘21

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 lut 2021

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików stycznia 2021 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez kilku użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku-kilkunastu milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzględniający materiałów trwających poniżej jednej minuty.

Miejsce 5 – stek z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 318 434

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Reportaż na temat drukowanego w 3D mięsa jako alternatywy dla mięsa pozyskiwanego w tradycyjny sposób. Czy “mięso” z drukarki 3D pochodzenia niezwierzęcego może zastąpić nam prawdziwego kotleta?

Miejsce 4 – recenzja drukarki 3D Creality CR-200B

Liczba wyświetleń: 396 967

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Recenzja drukarki 3D Creality CR-200B. Niestety materiał arabskojęzyczny, wiec nie pozostaje nam nic innego jak tylko popatrzeć.

Miejsce 3 – Anycubic Mono – unboxing i test

Liczba wyświetleń: 437 940

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kolejna recenzja w niezrozumiałym dla nas języku. Tym razem możemy podziwiać rozpakowywanie oraz test drukarki 3D Anycubic Mono.

Miejsce 2 – oryginalny stolik kawowy

Liczba wyświetleń: 2 674 663

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Twórca kanału RCLifeOn prezentuje swój najnowszy projekt. Tym razem wykonał on stolik kawowy z wbudowaną metalową kulką, która przemieszczając się po wypełnionej piaskiem przestrzeni, tworzy piękne wzory. Do wprawienia kulki w ruch wykorzystane zostały elementy drukarki 3D marki Creality.

Miejsce 1 – „części zamienne” dla zwierząt

Liczba wyświetleń: 4 197 440

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki reportaż przedstawiający historię zwierząt, którym protezy z drukarki 3D pozwoliły na normalne życie.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments