TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – czerwiec ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 lip 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików czerwca 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – szkoła z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 360 363

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Krótki materiał BBC na temat wydrukowanej w 3D szkole, tym razem na Madagaskarze.

Miejsce 4 – maseczka na twarz z nibydrukarki 3D

Liczba wyświetleń: 401 961

Czas na YouTube: 1 dzień

Filmik nie dotyczy może klasycznego druku 3D, lecz „druku 3D” maseczek na twarz, przy pomocy specjalnie skonstruowanego do tego celu urządzenia. Grupa mężczyzn testuje na nim możliwości tworzenia maseczek z bardzo nieoczywistymi dodatkami.

Miejsce 3 – najciekawsze modele do druku 3D w 2022 roku

Liczba wyświetleń: 469 005

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Kompilacja najciekawszych modeli do druku 3D w 2022 roku. Co ciekawe w zestawieniu tym znajdziemy również modele, które swoją popularność zyskały już wiele lat temu.

Miejsce 2 – uchwyty do stołówkowej tacy na posiłki

Liczba wyświetleń: 553 439

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótki dokument o 15-letniej dziewczynie, która zaprojektowała oraz wykonała zestaw specjalnych uchwytów montowanych na stołówkowych tacach. Dzięki nim dzieci z różnego rodzaju ograniczeniami z łatwością doniosą swój posłek do stolika, bez ryzyka jego zrzucenia lub wylania.

Miejsce 1 – scutoid, czyli nowy kształt wynaleziony przez naukowców

Liczba wyświetleń: 1 026 836

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał na temat nowo odkrytego przez naukowców (w 2018 roku) kształtu, który pozwala zrozumieć w jaki sposób komórki tkanki nabłonka mogą być tak gęsto upakowane. Dowiemy się z niego wiele ciekawych informacji na temat tej interesującej struktury geometrycznej.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments