Colmex zawiera strategiczne partnerstwo z SLM Solutions w Polsce

Kategoria: ExOne Informacje branżowe 20 wrz 2022

W 2022 roku firma Colmex doświadczyła kluczowych zmian, które zdefiniowały jej przyszłość. Wrzesień tego roku zaznaczył się jako istotny moment, kiedy Colmex oficjalnie stał się przedstawicielem SLM Solutions w Polsce. Ta strategiczna decyzja pozwoliła firmie na poszerzenie swojego portfolio o najnowocześniejsze technologie i urządzenia SLM Solutions, co stanowi znaczący postęp w dążeniu firmy do zdobycia miana głównego eksperta w Polsce w dziedzinie technologii addytywnej do produkcji metalowych części.

Dla Colmex, rozszerzenie swojej oferty o technologię topienia laserowego SLM/DMLS jest wielkim osiągnięciem. Firma jest teraz w stanie dostarczyć unikatowy wachlarz technologii addytywnych, w tym bezpośrednie drukowanie technologią binder jetting (jako partner Desktop Metal), Laser-Powder Bed Fusion (jako partner SLM Solutions) oraz pośrednie drukowanie technologią Binder Jetting z piasku do produkcji form i rdzeni odlewniczych (jako partner ExOne).

Colmex, angażując się mocno w technologię addytywną, stawia na innowacje, które mają potencjał zrewolucjonizować przemysł produkcji metalowych części. Firma jest teraz w stanie dostarczyć unikalne rozwiązania odpowiadające na różne potrzeby klientów, od małych firm aż po duże korporacje przemysłowe.

Przez długi czas wydawało mi się, że technologie Binder Jetting i Laser-Powder Bed Fusion rywalizują ze sobą. Ale tak naprawdę, one się doskonale uzupełniają!Krzysztof Bonczar, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Colmex

To nowe partnerstwo jest kolejnym krokiem w realizacji misji, której celem jest dostarczenie klientom najbardziej zaawansowanych technologii produkcji addytywnej. Wprowadzenie do oferty drukarek 3D SLM Solutions, wykorzystujących technologię Laser Powder Bed Fusion, jest naturalnym uzupełnieniem obecnych rozwiązań Binder Jetting. Pozwala to lepiej zrozumieć i zaspokoić potrzeby rynku. Partnerstwo z SLM Solutions otwiera dla firmy Colmex oraz jej klientów nowe możliwości, umożliwiając dostarczenie najnowszych technologii druku 3D w metalu na polski rynek. To kolejny krok na drodze do kształtowania przyszłości przemysłu addytywnego.

Photo Cover: Colmex, SLM Solutions

O SLM Solutions:

SLM Solutions to globalny lider w dziedzinie technologii druku 3D z metalu. Firma produkuje szeroką gamę drukarek 3D do metalu, które są używane od celów badawczo-rozwojowych po zastosowania produkcyjne w różnych sektorach przemysłu. Urządzenia SLM Solutions są szeroko stosowane w wielu branżach, takich jak lotnictwo, medycyna, motoryzacja i energetyka. Unikalne cechy drukarek 3D do metalu pozwalają na drukowanie z ponad 20 różnych materiałów, w tym stopów aluminium, tytanu, miedzi, stali nierdzewnej i narzędziowej, stopów niklu i wielu innych.

Dywersyfikacja dostępnych materiałów, w połączeniu z precyzją i niezawodnością drukarek 3D SLM Solutions, umożliwia produkcję skomplikowanych komponentów, które są trudne, a czasem niemożliwe do wykonania przy użyciu tradycyjnych metod produkcyjnych. To przekłada się na ogromną wartość dla firm z tych sektorów, które stale dążą do innowacji i optymalizacji swoich procesów produkcyjnych.

Dzięki partnerstwu z SLM Solutions, Colmex ma teraz możliwość dostarczania tych zaawansowanych technologii bezpośrednio do polskiego przemysłu, umożliwiając im zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Źródło/Source: www.colmex.pl

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments