SprintRay prezentuje ProWash S, nowe narzędzie do mycia i suszenia wydruków 3D

Kategoria: Druk 3D w medycynie Drukarki 3D 11 lip 2023

SprintRay, producent drukarek 3D dla stomatologii, wprowadził do swojej oferty ProWash S, nowoczesny system do postrpocessingu, który zastępuje swojego wysłużonego poprzednika. Nowy model wyróżnia się przede wszystkim ulepszonym systemem oprogramowania, wyposażonym w funkcje mające na celu usprawnienie przepływu pracy.

ProWash S to urządzenie należące do ekosystemu SprintRay, mające za zadanie mycie oraz suszenie wydruków 3D. Podobnie jak poprzednią wersję, wyposażono je w standardowy 9-minutowy cykl mycia oraz suszenia, pozwalając jednocześnie na predefiniowanie, nazywanie oraz zapisywanie własnych spersonalizowanych cykli czyszczenia.

Nowa jednostka posiada udoskonalone mechanizmy mycia oraz suszenia, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych partii wydruków 3D. Dedykowany wentylator suszący kieruje strumień powietrza bezpośrednio do komory myjącej, potrajając tym samym wydajność suszenia do stopnia pozwalającego na natychmiastowe przeniesienie modeli do urządzenia naświetlającego.

ProWash S wyposażono w duży i czytelny 5” panel dotykowy. Wyświetlane na nim animowane przewodniki upraszczają podstawową konserwację urządzenia oraz pomagają w rozwiązywaniu najczęstszych problemów, nawet mało doświadczonemu personelowi, zajmującemu się drukiem 3D w danej firmie.

Photo Cover: SprintRay

Omawiane dzisiaj urządzenie wykorzystuje również integrację ze SprinRay Cloud, umożliwiając otrzymywanie stosownych aktualizacji oraz niestandardowych profili mycia. Pozwala to również na stworzenie pełnego ekosystemu, w połączeniu z drukarkami 3D Pro S oraz komorami do naświetlania ProCure 2.

Źródło/Source: www.voxelmatters.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: SprinRay

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments