Cyfrowe kształtowanie blach – Figur G15 od Desktop Metal już na polskim rynku

Kategoria: ExOne Informacje branżowe 30 sie 2023

Desktop Metal, znany producent urządzeń do druku 3D z metalu, wchodzi na nowy poziom z innowacyjnym systemem kształtowania blachy – Figur G15. Dzięki wykorzystaniu zastrzeżonej technologii cyfrowego kształtowania blach (Digital Sheet Forming – DSF), firma oferuje branży wytwórczej zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych metod, takich jak tłoczenie blach czy formowanie ich za pomocą matryc.

Czasy, kiedy korzystanie z tłoczników i form oznaczało długotrwały i kosztowny proces, zdają się być za nami. Opatentowana technologia DSF, która jest sercem urządzenia Figur G15, wykorzystuje zaawansowaną platformę roboczą do optymalizacji dystrybucji sił podczas formowania. To podejście może zrewolucjonizować branżę, eliminując kosztowne i czasochłonne etapy wytwarzania.

Co sprawia, że Figur G15 wyróżnia się na tle konkurencji? Jego ceramiczna głowica, sterowana programowo, pozwala na precyzyjne modelowanie dużych arkuszy metalu, warstwa po warstwie, z siłą aż do 900 kg. Urządzenie jest także elastyczne jeśli chodzi o rodzaje i grubości metali, z którymi może pracować – stal do 2 mm i aluminium do 2,5 mm. Dodatkowo, jego strefa kształtowania wynosi 1450 x 1000 mm, co umożliwia produkcję zarówno pozytywnych, jak i negatywnych form do 400 mm głębokości.

Photo Cover: Desktop MEtal, Colmex

W świecie, gdzie czas to pieniądz, Figur G15 znacząco skraca czas realizacji projektów. W odróżnieniu od tradycyjnych metod, które często wymagają długotrwałego procesu przygotowania, technologia DSF eliminuje potrzebę tworzenia specjalistycznych narzędzi formujących. Zamiast tego, wszystko czego potrzeba to plik cyfrowy, który urządzenie może natychmiast przekształcić w gotowy produkt.

Jeśli chodzi o produkcję małoseryjną i prototypowanie, Figur G15 oferuje znaczące oszczędności. W porównaniu z tradycyjnymi metodami, gdzie koszt jednej matrycy może wynieść nawet 150 000 EUR i trzeba czekać miesiącami na jej wykonanie, Figur G15 może wykonać te same operacje w znacznie krótszym czasie i za ułamek kosztów.

Photo Cover: Desktop MEtal, Colmex

Pierwsze prezentacje urządzenia miały miejsce na targach IMTS 2022 w Chicago, ale teraz jest już dostępne również w Polsce. Dla branży produkcyjnej to okazja do zapoznania się z korzyściami, jakie oferuje zastosowanie nowoczesnych technologii w dziedzinie formowania blach. Figur G15 z pewnością jest produktem wartym uwagi dla każdego, kto szuka innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Źródło/Source: Materiały prasowe Colmex, Desktop Metal

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Colmex, Desktop Metal

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments