TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – lipiec ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 03 sie 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików lipca 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – przyszłość druku 3D

Liczba wyświetleń: 21 875

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Rozważania na temat ewolucji niskobudżetowego druku 3D. Autor materiału na przykładzie posiadanych urządzeń, prezentuje ich rozwój oraz zastanawia się nad możliwościami drukarek 3D, które pojawią się na rynku w najbliższej przyszłości.

Miejsce 4 – organizery z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 49 554

Czas na YouTube: 3 dni

Prezentacja wydruków, które pomogą zorganizować nasze życie. W materiale znajdziemy przydatne narzędzia, które wykorzystamy w kuchni, biurze, łazience, w samochodzie, czy też na rowerze.

Miejsce 3 – 10 niesamowitych wydruków 3D

Liczba wyświetleń: 409 195

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Materiał prezentuje zestawienie dziesięciu wydruków 3D, z których każdy jest na swój sposób wyjątkowy lub imponuje swoimi możliwościami.

Miejsce 2 – zabójczy robot

Liczba wyświetleń: 455 050

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Walki zabójczych robotów to niesamowite widowisko, podczas którego zdalnie sterowane pojazdy mają za zadanie zniszczyć swojego przeciwnika, używając do tego celu zamontowanych na sobie pił, młotków oraz innych narzędzi destrukcji. Jednego z takich robotów próbuje zbudować autor kanału Maker’s Muse.

Miejsce 1 – selfie 3D

Liczba wyświetleń: 2 080 022

Czas na YouTube: 2 tygodnie

W Internecie znajdziemy mnóstwo serwisów, które oferują usługi druku 3D. Jednym z bardziej odjechanych jest My3dselfie, który na podstawie przesłanych zdjęć postaci, wykonuje ich podobizny w formie figurek 3D. Autor filmu, w formie żartu, postanawia przetestować usługę, zamawiając figurki z wizerunkiem pięciu swoich przyjaciół.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments