TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – wrzesień ‘19

Kategoria: Rankingi i zestawienia 09 paź 2019

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików września 2019 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Miejsce 5 – druk 3D realistycznej makiety domu

Liczba wyświetleń: 294 619

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Filmik przedstawia realizację realistycznie wyglądającej makiety domu. Po wykonaniu niezbędnych pomiarów, projekt wykonano przy użyciu oprogramowania ThinkerCAD, a następnie wydrukowano na drukarce 3D Anet N4. Po otrzymaniu bazy wykonano szereg precyzyjnych prac modelarskich, których efekt jest naprawdę niesamowity.

Miejsce 4 – „druk 3D” maseczki na twarz

Liczba wyświetleń: 393 853

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Bardzo dziwny materiał przedstawiający zmagania blogerki modowej z „drukiem 3D” maseczki na twarz.

Miejsce 3 – druk 3D części samochodowej na… Creality CR-10 Max

Liczba wyświetleń: 423 091

Czas na YouTube: 1 tydzień

Film przedstawia proces składania drukarki 3D Creality CR-10 Max. Po zmaganiach z kiepską jakością wydruków i kalibracją urządzenia przyszedł czas nas wydrukowanie elementu otworu wentylacyjnego do poszycia samochodu, nad którym pracuje autor nagrania.

Miejsce 2 – drukowany w 3D zdalnie starowany samolot z napędem „rakietowym”

Liczba wyświetleń: 529 257

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Autorzy filmu mierzą się z zadaniem zamontowania w swoim zdalnie sterowanym modelu samolotu napędu rakietowego. Celem eksperymentu jest uzyskanie możliwie jak najszybszej prędkości przelotu.

Miejsce 1 – obudowa głośnika w wersji V2

Liczba wyświetleń: 642 549

Czas na YouTube: 4 tygodnie

Materiał przedstawia powstawanie nowej iteracji obudowy głośnika, której pierwsza wersja zajęła drugie miejsce pośród najpopularniejszych filmików lipca.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments