Filament Maker TWO – nowa generacja urządzeń do produkcji własnego filamentu od 3devo

Kategoria: Materiały do druku 3D 28 lis 2023

Holenderska firma 3devo ogłosiła wprowadzenie nowego produktu i usługi, które dla niektórych użytkowników, mają przyczynić się do rewolucji postrzegania świata druku 3D. Urządzenie to druga wersja narzędzia do tworzenia filamentów Filament Maker TWO, a usługa to DevoJourney, nowe doświadczenie w obsłudze klienta.

Filament Maker TWO został zaprezentowany na targach Formnext we Frankfurcie i jest czymś więcej niż zwykłym przeprojektowaniem poprzedniej wersji 3devo. Najnowsza iteracja rewolucjonizuje technologię wytwarzania włókien, umożliwiając użytkownikom ponowne wyobrażenie sobie możliwości jakie możemy osiągnąć dzięki drukowi 3D.

Przeprojektowanie pozwoliło na zaawansowane analizy oparte na wielu danych, kontrolę wytłaczania, precyzję i stabilność pracy, przyjazną dla użytkownika konstrukcję i przyszłościową technologię. Rezultatem jest przełomowy projekt, który idealnie sprawdzi się w instytucjach edukacyjnych oraz publicznych laboratoriach technologicznych.

Filament Maker TWO jest dostępny w dwóch wersjach. Fusion jest przeznaczony do badań i rozwoju i idealnie nadaje się do mieszania materiałów w celach eksperymentalnych, co pozwala opracowywać niestandardowe materiały. Model HighFlow jest z kolei przeznaczony do produkcji ze stabilnym przepływem, idealnym zarówno do materiałów mieszanych jak i jednorodnych i jest wyposażony w wydajną wytłaczarkę z ulepszonym osprzętem, dla zapewnienia wyższej stabilności ekstruzji.

Poza rozwiązaniami sprzętowymi 3evo uruchomiło również DevoJourney. Jest to usługa, która obejmuje dostęp do konsultacji eksperckich, pozwalających zrozumieć potrzeby klientów oraz wsparcie po konsultacjach, aby zapewnić klientom partnera stałą pomoc w osiąganiu założonych celów projektowych.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release 3devo

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: 3devo

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments