Flashforge wprowadza na rynek nową drukarkę 3D Adventurer 5M Pro

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 25 sty 2024

Flashforge, jeden z najbardziej rozpoznawalnych, chińskich producentów drukarek 3D wprowadził do swojej oferty nową generację drukarek 3D z serii Adventurer. Modele 5M oraz 5M Pro mają zagwarantować użytkownikowi poprawę wydajności oraz wysoką jakość desktopowego druku 3D.

Flagowcem z serii 5M jest zdecydowanie model Pro, której szybkość, łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo są szczególnie podkreślane przez firmę Flashforge. Urządzenie to zoptymalizowano pod kątem wydajności, przy zachowaniu przystępnej ceny, co powinno przełożyć się na zainteresowanie ze strony hobbystów, studentów oraz pracowników oświaty, którzy dopiero zaczynają wkraczać do świata druku 3D.

Adventurer 5M Pro pracuje w układzie CoreXY i charakteryzuje się kompaktową konstrukcją z zamkniętą komorą roboczą. W porównaniu do swojego poprzednika (Adenturer 4 Pro) jest szybsza oraz wyposażono ją w automatyczne poziomowanie przy pomocy jednego przycisku, szybko wymienialną głowicę drukującą oraz podwójny system filtracji powietrza.

Maksymalna prędkość drukowania to w tym urządzeniu 600 mm/s, w porównaniu do 300 mm/s jakie osiągał Adventurer 4 Pro. Dysza może się rozgrzewać maksymalnie do 280oC, przy czym temperaturę 200oC osiąga już w zaledwie 35 sekund. Zamknięta komora, poza stabilnymi warunkami druku z bardziej wymagających filamentów, pozwala również na tłumienie hałasu generowanego w jej wnętrzu. Zmierzone wartości mówią o hałasie na poziomie zaledwie 50 dB.

Photo Credit: FlashForge

Omawiane dzisiaj urządzenie wyposażono również 4,3-calowy ekran dotykowy oraz kamerę do monitorowania postępu procesu druku 3D. Domyślnie dodawane do zestawu dysze o średnicach 0,4 mmm oraz 0,6 mm poradzą sobie ze wszystkimi najpopularniejszymi na rynku filamentami.

Model 5M wyceniono na 399 USD, podczas gdy za wersję 5M Pro przyjdzie nam zapłacić 599 USD.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: FlashForge

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments