Colmex rozszerza swoją ofertę o urządzenia do post processingu firmy Addiblast

Kategoria: ExOne Informacje branżowe 08 mar 2024

Firma Colmex, dostarczająca drukarki 3D do metalu, piasku oraz ceramiki, ogłosiła podpisanie umowy partnerskiej z firmą Addiblast. Ta współpraca ma na celu wzbogacenie oferty Colmex o nowe, wysokiej jakości urządzenia peryferyjne do postprocesingu, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w obróbce wydruków 3D z metali, a także z tworzyw sztucznych.

Addiblast, specjalizując się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań dla bardziej wydajnego usuwania proszku z wydruków, recyklingu nadmiaru proszku i obróbki powierzchni produktów drukowanych 3D, niezależnie od użytego materiału i jest istotnym uzupełnieniem dla portfolio Colmex. Urządzenia Addiblast zostały podzielone na 3 główne kategorie, w zależności od ich przeznaczenia:

  • BAM – Blaster for Additive Manufacturing. Stacje do obróbki ściernej powierzchni i de-powderingu wydrukowanych części.
  • MARS – Metal Additive Removal Systems. Urządzenia służące do usuwania nadmiarowego proszku z wydrukowanych elementów.
  • STAR – Station for Transfert and Additive Recycling. Urządzenia, które pozwalają na transport, recykling i odzyskiwanie proszku.

Partnerstwo z Addiblast stanowi strategiczny krok dla Colmex, pozwalając na oferowanie szerszego zakresu urządzeń i rozwiązań, co jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku produkcji addytywnej.

Dzięki tej umowie partnerskiej możemy teraz oferować kompletną linię produkcyjną, na którą składa się drukarka 3D do metalu, urządzenia do usuwania proszku oraz stacje obróbki ściernej powierzchni. To znacząco rozszerza nasze możliwości i pozwala na dostarczanie klientom bardziej kompleksowych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie druku 3D.Jakub Majchrzak, Colmex
Photo Cover: Colmex

Pełną ofertę firmy Colmex będzie można zobaczyć na nadchodzących targach Dniu Druku 3D w Kielcach, w dniach 19-22 marca, na stoisku F-52.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Colmex

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Colmex

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments