C13 Geometry Set – zestaw kreślarski wykonany z włókna węglowego

Kategoria: Warsztat 23 cze 2018

W dobie wszechobecnej komputeryzacji, mało kto sili się jeszcze na robienie czegoś ręcznie. Pisanie listów, podań, projektowanie oraz odręczne rysunki powstają na naszych laptopach, tabletach, a nawet smartfonach. Istnieją jednak nadal ludzie, którzy pomimo tego, że nie wypierają się nowych technologii, swoje projekty nadal rozpoczynają od szkiców z ołówkiem i kartką papieru na biurku. Dla nich między innymi powstał zestaw kreślarski C13 Geometry Set, który już w najbliższy wtorek zadebiutuje w kampanii na Kickstarterze.

Twórcą kampanii jest brytyjska firma Carbon 13, która jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przedmiotów z włókna węglowego. Na swoim koncie mają już trzy zakończone ogromnym sukcesem kampanie. Dwie pierwsze promowały super wytrzymałe i super lekkie linijki, ostatnia zaś skupiała się na sprytnym pomyśle przesłony umożliwiającej zasłanianie obiektywu kamer montowanych w laptopach, telefonach komórkowych i innych tego typu urządzeniach.

Na fali popularności dwóch pierwszych kampanii powstaje kolejna, która do nich bezpośrednio nawiązuje i która trwać będzie zaledwie dziesięć dni. Tym razem przedsięwzięcie dotyczyć będzie całego zestawu kreślarskiego, składającego się z pięciu różnych elementów.

W zestawie C13 Geometry Set znajdziemy:

  • C15 SuperLight – linijka o długości 15 cm z podziałkami w systemie metrycznym oraz imperialnym. Jest niezwykle lekka, elastyczna i cienka. Jej grubość to zaledwie 0,5 mm, dzięki czemu jest niemal niewidoczna podczas przechowywania jej na przykład w zeszycie lub notatniku.
  • C31 SuperLight – C31 to nowa odmiana bohatera drugiej kampanii Carbon 13. Względem swojego poprzednika jest lżejsza oraz przeprojektowano nieco jej kształt. Linijka posiada długość 31 cm i charakteryzuje się dużą elastycznością i odpornością na złamania.
  • U-square „Super8” – Jej nazwa pochodzi od kształtu oraz długości najdłuższej skali. Forma linijki przypomina kształtem literę „U”, a jej wymiary sprawiają, że idealnie mieści się w portfelu, w przegródce na kartę kredytową. Dzięki temu zawsze można mieć ją przy sobie i wykorzystać w razie konieczności wykonania szybkiego pomiaru. Linijka sprawdzi się również zimą, ponieważ można przy jej pomocy na przykład zeskrobać szron z szyby samochodu. Jej grubość jest nieco większa i wynosi 0,8 mm. Umieszczono na niej aż sześć podziałek, cztery metryczne oraz dwie imperialne.
  • Large Square SL – ekierka skalowana domyslnie w systemie metrycznym (na życzenie może być wykonana w systemie imperialnym), której grubość wynosi zaledwie 0,5 mm. Jej wymiary sprawiają, że mieści się w zeszycie o rozmiarze A5 lub większym. Poza podziałką pokrywającą całą długość najdłuższego boku, wyposażono ją również w kątomierz oraz zestaw gotowych do odrysowania okręgów o różnych średnicach.
  • Small Square SL – kolejna ekierka posiadająca większość cech swojej „większej siostry” (brak w niej otworów do rysowania okręgów) o rozmiarach sprawiających, że mieści się w dłoni, w notatniku o rozmiarze A7 lub w portfelu.

Kampania umożliwi zakup wybranych, pojedynczych modeli linijek lub całego zestawu. Ceny poszczególnych egzemplarzy wahają się od 5 GBP do 10 GBP, a za komplet składający się z pięciu opisanych powyżej elementów zapłacimy od 25 GBP do 28 GBP. Planowana wysyłka ma rozpocząć się we wrześniu.

Źródło: www.kickstarter.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments