Allevi 3 – biodrukarka 3D z potrójnym systemem wytłaczania

Kategoria: Druk 3D w medycynie 24 wrz 2018

Amerykańska firma Allevi to jeden z głównych propagatorów biodruku 3D, którego głównym celem jest uczynienie tej technologii łatwej i przystępnej. Do swojej bogatej oferty tego typu urządzeń dorzucił właśnie model Allevi 3, który dzięki potrójnemu systemowi wytłaczania jest w stanie wytwarzać bardziej skomplikowane struktury tkanek.

Desktopowe biodrukarki 3D Allevi wyróżniają się przede wszystkim wszechstronnością oraz łatwą obsługą. Ich urządzenia można znaleźć w laboratoriach porozrzucanych na całym świecie, a część z nich przyczyniła się według producenta do kilku przełomowych odkryć. W ofercie firmy znajdziemy modele Allevi 1, Allevi 2, Allevi 6 oraz Allevi ZeroG, pierwsza biodrukarka 3D, której można używać na stacjach kosmicznych.

Allevi 3 jest urządzeniem plug and play. Aby jak najbardziej ułatwić pracę z tą biodrukarką producent przygotował łatwe do zrozumienia samouczki oraz profile wykonane pod konkretne biotusze. Firma oferuje również pełne wsparcie techniczne dla nowych użytkowników swoich maszyn.

Nazwa urządzenia wywodzi się od zamontowanych na niej trzech wytłaczarek. Każda z nich operuje w zakresie temperatur od 4oC do 160oC, co pozwala na biodruk 3D zarówno z materiałów biologicznych, hydrożeli, jak również termoplastów. Na pełną kontrolę nad całym procesem pozwala nam specjalnie opracowane oprogramowanie. Platforma robocza posiada precyzyjnie regulowaną temperaturę, dzięki czemu możemy zwiększać żywotność umieszczanych na niej komórek. Dzięki specjalnym uchwytom umieścimy na niej zarówno szalki Petriego, jak również płytki i szkiełka laboratoryjne.

Zamontowane przy wytłaczarkach diody LED o zakresie długości fali od 365 nm do 405 nm pozwalają, w zależności od potrzeb i stosowanego biotuszu, na ekstruzję w świetle naturalnym lub ultrafioletowym. Obszar roboczy Allevi 3 wynosi 9 x 13 x 6 mm, a rozdzielczość druku 3D to 150 mikrometrów.

Źródło: www.3dprint.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments