BCN3D Technologies wypuszcza KIT do aktualizacji swoich drukarek 3D Sigma oraz Sigmax do edycji R19

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 30 Paź 2018

Hiszpański producent jednych z najlepiej drukujących drukarek 3D na rynku, firma BCN3D Technologies, wypuszcza na rynek zestaw modernizujący starsze modele Sigma oraz Sigmax do zaprezentowanej w zeszłym miesiącu edycji R19. Składający się z ośmiu elementów KIT można w chwili obecnej zamawiać w przedsprzedaży.

BCN3D Technologies to jeden z najpopularniejszych, hiszpańskich producentów niskobudżetowych drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Zgodnie z opinią użytkowników portalu 3DHubs jego urządzenia uznawane były swego czasu za jedne z najlepiej drukujących na rynku. Firma znana jest również z udostępniania planów wszystkich swoich produktów. Ich flagowe konstrukcje Sigma R17 oraz Sigmax R17 zostały na początku września zastąpione modelami R19, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom posiadaczy starszych wersji obiecano również zestaw, za pomocą którego każdy będzie mógł przekształcić swoją R17 w edycję R19. Pakiet ten niebawem trafi do sprzedaży.

W zestawie upgrade’owym zawarto wszystkie niezbędne elementy, dzięki którym wprowadzimy nowe funkcjonalności do Sigma oraz Sigmax R17. Znajdziemy w nim między innymi zestaw sensorów do wykrywania końca filamentu, elementy wejściowe do ekstrudera Bowden, kartę mikroSD z wgranym firmwarem, czujniki kalibracyjne, dwie kompletne głowice E3D, skalibrowane sterowniki silników krokowych oraz jeden klucz nasadowy i jeden imbusowy.

Według producenta proces montażu całego zestawu nie powinien zając więcej niż 1-2 godziny. Dzięki załączonej instrukcji obsługi wszystko powinno odbyć się w pełni intuicyjnie i bezproblemowo. KIT dostępny jest w przedsprzedaży i można nabyć go w cenie 235,95 € bezpośrednio na stronie producenta lub u lokalnych dystrybutorów. Pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do swoich nowych właścicieli 12 listopada.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

 

O autorze

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Ostatnie komentarze