Ultimaker S3 – nowa drukarka 3D w ofercie holenderskiego Ultimakera

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 24 wrz 2019

Holenderski Ultimaker wprowadził właśnie do swojej oferty nową drukarkę 3D z serii S. Model S3, podobnie jak S5 oferuje wiele przydatnych funkcji, które skutecznie zwiększą wydajność pracy zarówno w niewielkiej firmie projektowej, jak i w dużych firmach przemysłowych.

Ultimaker to firma-legenda branży druku 3D. Pomimo upływu lat urządzenia tego producenta praktycznie nie tracą na popularności i wybierane są przez firmy reprezentujące praktycznie każdą gałąź przemysłu. Sukces firmy oparty jest na dwóch podstawowych filarach: doskonałej jakości oferowanych urządzeń oraz fantastycznemu oprogramowaniu sterującemu – slicerowi CURA.

Model S3 jest nieco tańszą oraz mniejszą wersją wprowadzonego do sprzedaży w kwietniu minionego roku Ultimakera S5. Podobnie jak u swojego starszego brata, urządzenie to wyposażono w szereg przydatnych funkcji, które poprawią zarówno komfort, jak i wydajność pracy.

Pośród wszystkich udogodnień znajdziemy między innymi:

  • możliwość drukowania niemal z dowolnego filamentu o średnicy 2,85 mm, dzięki zastosowaniu wydajnego oraz solidnego systemu wytłaczania (możliwość przedrukowania około 10 kg ścieralnego filamentu bez utraty jakości oraz parametrów druku 3D),
  • kolorowy panel sterowania, obsługiwany przy pomocy dotyku,
  • system profili drukowania, zapewniających niezawodny druk 3D,
  • podwójny ekstruder dla możliwości drukowania z udziałem materiałów podporowych,
  • zaawansowany system aktywnego poziomowania platformy roboczej,
  • podwójne czujniki wykrywania braku filamentu,
  • szklane drzwiczki zapewniające większe bezpieczeństwo użytkownika w czasie pracy.

Obszar roboczy w Ultimaker S3 wynosi 230 x 190 x 200 mm, więc jest sporo mniejszy niż w starszej wersji S5 (330 x 240 x 300 mm). Przekłada się to jednak na cenę tego urządzenia, która również jest mniejsza i wynosi 4.395 USD. Jest to zapewne nadal zbyt dużo dla hobbystów, ale w klasie profesjonalnych drukarek 3D plasuje to urządzenie na solidnej pozycji.

Źródło: www.fabbaloo.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments