BCN3D prezentuje Epsilon, swoją nową przemysłową drukarkę 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 12 lis 2019

Znany hiszpański producent drukarek 3D, firma BCN3D Technologies, po bardzo dobrze przyjętych przez rynek urządzeniach z serii Sigma, wprowadza do swojej oferty urządzenie Epsilon. Model ten przeznaczony ma być przede wszystkim dla potrzeb branży przemysłowej.

BCN3D Technologies jest hiszpańskim liderem branży druku 3D, który zarówno projektuje, jak i produkuje profesjonalne drukarki 3D. Wszystkie swoje doświadczenia i umiejętności przenosi dzisiaj na nowy, niezagospodarowany przez siebie jeszcze poziom, wprowadzając do swojej oferty nową drukarkę 3D BCN3D Epsilon. Nowy model w rodzinie przeznaczony jest przede wszystkim dla sektora profesjonalnego, zapewniając przemysłową moc w warsztatowym wydaniu.

Urządzenie to, dzięki całkowicie zamkniętej pasywnie ogrzewanej komorze roboczej, jest w stanie pracować z najbardziej wymagającymi materiałami technicznymi, w tym również z tymi wzmacnianymi przy pomocy różnego rodzaju włókien. Jak przystało na drukarkę 3D od BCN3D w Epsilonie nie mogło zabraknąć również znaku rozpoznawczego firmy, czyli niezależnych ekstruderów, pracujących w systemie IDEX, które dodatkowo zwiększają wydajność drukowania.

Obszar roboczy urządzenia wynosi 420 x 300 x 400 mm. Wspomniana wcześniej zamknięta komora robocza wyposażona jest w filtry HEPA oraz węglowy. Rozbudowane usługi sieciowe pozwalają na druk 3D bezpośrednio przy pomocy usługi chmurowej, w związku z tym w BCN3D nie mogło zabraknąć również komunikacji bezprzewodowej. Modyfikacji doczekały się też głowice, które  powinny teraz poradzić sobie w starciu z filamentem wzmacnianym na przykład włóknem węglowym.

Ogłoszenie premiery nowego modelu drukarki 3D nie jest jedyną nowością zaprezentowaną przez BCN3D. Hiszpanie podpisali bowiem również dwie bardzo istotne umowy o współpracy z firmami BASF oraz Mitsubishi Chemical. W ramach tej współpracy powstawać będą nowe filamenty do zastosowań przemysłowych, w pełni kompatybilne z systemem Epsilon.

BCN3D Epsilon zaprezentowana zostanie na nadchodzących targach Formnext, a do sprzedaży trafi w połowie grudnia. Urządzenie wyceniono na 6.995 EUR.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments