TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – listopad ‘20

Kategoria: Rankingi i zestawienia 06 gru 2020

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików listopada 2020 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Ze względu na fakt masowego dodawania przez jednego z użytkowników kilkudziesięciosekundowych filmików, które w krótkim czasie osiągają zasięgi na poziomie kilku milionów wyświetleń, nasze zestawienie zostało w tym miesiącu uzupełnione o filtr nie uwzgledniający materiałów z tego kanału. Bez tego założenia ranking składałby się z pięciu niemal identycznych, krótkich filmów.

Miejsce 5 – druk 3D z żyłki od kosiarki do trawy

Liczba wyświetleń: 286 726

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Właściciel kanału CNC Kitchen sprawdza coś, co każdy polski użytkownik RepRapa sprawdził co najmniej 6 lat temu, czyli czy można drukować z żyłki od kosiarki do trawy. W materiale możemy obejrzeć zmagania z uzyskaniem jak najlepszej jakości wydruków 3D.

Miejsce 4 – druk 3D broni i jej legalność

Liczba wyświetleń: 325 046

Czas na YouTube: 1 tydzień

Reportaż na temat druku 3D broni palnej oraz statusu jej legalności w Europie. Autor materiału przeprowadza wywiad z mieszkańcem Europy Wschodniej, który zajmuje się wytwarzaniem tego typu broni.

Miejsce 3 – druk 3D Pokemonów

Liczba wyświetleń: 376 388

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Przegląd dziesięciu interesujących projektów z motywem Pokemon. Autor nagrania prezentuje ciekawe timelapsy z samego druku 3D oraz montażu poszczególnych elementów projektów.

Miejsce 2 – cylindryczny silnik pulsacyjny Tesli

Liczba wyświetleń: 485 726

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Kolejne ciekawe rozważania na kanale Integza. Tym razem ich autor próbuje zbudować cylindryczny silnik z zaworem pulsacyjnym Tesli.

Miejsce 1 – najmniejszy na świecie wydruk 3D

Liczba wyświetleń: 500 859

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Użytkownik drukarki 3D typu FDM bada możliwości jakie daje nam druk 3D z żywic fotopolimerowych. Poza testem na widoczność warstw, wykonuje również test polegający na wydrukowaniu tego samego elementu w kilku możliwie jak najmniejszych skalach.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments